Harita değişti! Urfa yine kırmızı oldu
Haber
20 Eylül 2021 - Pazartesi 21:27
 
Harita değişti! Urfa yine kırmızı oldu
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın her gün yayınladığı Kovid-19 Risk Haritası’nın çift doz aşıya göre düzenlenmesiyle Şanlıurfa’nın rengi yine kırmızı oldu. Şanlıurfa yüzde 43.1 oran ile Türkiye genelinde en az çift doz aşı yapılan şehir oldu.
SAĞLIK Haberi
Harita değişti! Urfa yine kırmızı oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın her gün güncelleyerek yayınladığı illerin nüfusuna göre aşılama oranını gösteren Kovid-19 Risk Haritası değişti. Bugünden itibaren ilk doz yerine en az iki doz aşılama oranına göre düzenlenen haritada Şanlıurfa yine kırmızıya büründü. Haritada kırmızı kategorideki 14 ilden biri olan Şanlıurfa, yeni haritaya göre Türkiye genelinde il nüfusuna göre çift doz aşılama oranında yüzde 41.3 ile en az aşılama yapılan il oldu.

 

“İLK DOZ AŞIDA ÖNEMLİ MESAFE KAYDETTİK”

 

Bakan Koca yaptığı paylaşımda, “GÜNLÜK COVİD-19 TABLOMUZ DEĞİŞTİ. Bugünden itibaren, il bazında, ilk doz yerine, en az iki doz aşı olanların oranlarını paylaşacağız. Aşılarımızı yaptırarak vaka sayılarını düşürelim, can kayıplarımızı azaltalım. İlk doz aşıda önemli bir mesafe kaydettik” ifadelerini kullandı

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Harita, değişti!, Urfa, yine, kırmızı, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı