Gözyaşları içinde uğurlandı
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Gözyaşları içinde uğurlandı
DÜNYA Haberi
Gözyaşları içinde uğurlandı

13.06.2009 günü Ofis içersinde buğday indirimi yapan işçiler ile buğdayın sahibi olan kişiler arasında mal indirme ücreti ile ilgili anlaşmazlık tartışmaya ve neticesinde silahlı kavgaya dönüştü. Olayın Polise bildirilmesi üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edilmiş, ekipte görevli polis memurunun da bulunduğu araçlara dışarıdan gelen karşı gruba ait şahıslarca silahlarla ateş edildi.  Olayda bir Polis memuru şehit oldu. Ayrıca olayda 1 kişi de hayatını kaybetmiş, 2 kişide yaralandı.
            Şehit polis için Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bir tören düzenlendi. Töreni Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal, Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan şehidin yakınları, Mesai arkadaşları, Şanlıurfa Milletvekilleri ve kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

Törende Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal yaptığı konuşmada; İşte gördüğünüz gibi Emniyet ve polislik mesleği güvenlik güçlerine tabi olmak o mesleği ifa etmek bazen de insanın hayatını bile ortaya koymayı gerektiriyor. Bu meslek oldukça zor meşe katli  ama şerefli bir meslek, bu mesleğin mensupları  insanlarımız huzur ve güven içersinde yaşasın diye gerektiğinde canını feda etmekten  çekinmemektedirler. Gerektiğinde ülkemizin birlik ve beraberliği uğruna vatanın bölünmezliği uğruna gerektiğinde canını verebilmekte şehit olabilmektedir. Bu kardeşimizde vazife aşkı ile dolu her gittiği yerde görevini en iyi yapan veya en iyi yapmaya çalışan bir memurdu. Ama maalesef görev anında şehitlik mertebesi onu yakaladı. Vatandaşlarımızın huzurunu sağlamak bir problemi çözmek için .

Şehidimizin değerli yakınları artık sizler emniyet teşkilatının ananız anamız, babanız babamız, eşini bu teşkilat emanetlerini hep korumuş hep el üstünde tutmuştur. Onun acısını size hiçbir zaman hissettirmemenin gayreti içinde olacağız ve o şekilde bu teşkilat kendi kendine sahip çıkmıştır. Devletimiz şehitlerine sahip çıkmıştır. Dedi.

            Daha sonra cenaze namazı kılındı. Yapılan törenlerin ardından şehidin cenazesi Kastamonu’ya gönderildi.  Cenaze Kastamonu ili Araç ilçesi Serdar köyünde toprağa verilecek.

ŞEHİT POLİS MEMURU NİHAT KARAKOCA: Aslen Kastamonu ili Araç ilçesi Serdar Köyü nüfusuna kayıtlı Kastamonu 12/08/1975 doğumlu. Mehmet ve Şerife oğlu. Lise Mezunu. 12 Yıllık evli olup; Arzu (11),Uğurcan (8) ve Nur (2) isimli üç çocuğu bulunmaktadır. Kastamonu Polis Okulundan 1999 yılında mezun olup; İstanbul Emniyet Müdürlüğü Karaköy Polis Merkezi Amirliğinde göreve başlamıştır.2006 atama döneminde ataması Şanlıurfa iline yapılmış ve 12/07/2006 tarihinde Siverek İlçe Emniyet Müdürlüğü Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliğine göreve başlamıştır.11/10/2006 tarihinde Ekipler Amirliğine,16/08/2007 tarihinde Asayiş Büro Amirliğine ataması yapılmıştır.87/38 kod nolu ekipte görev yaparken 13/06/2009 günü saat:11.15 sıralarında ilçemiz Ofis Mahallesi Toprak Mahsulleri Ofisinde çıkan silahlı kavga olayına müdahale ederken şehit oldu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Gözyaşları, içinde, uğurlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı