Fırat’ın incisinde Gastronomi Festivali başlıyor
Haber
21 Eylül 2021 - Salı 10:00
 
Fırat’ın incisinde Gastronomi Festivali başlıyor
Şanlıurfa’nın doğal güzelliğiyle hayran bırakan ilçesi Birecik’te Gastronomi Festivali heyecanı yaşanıyor. 3 gün sürecek olan festivale herkesi davet eden Kaymakam Kadir Duman, “Birecik misafirlerini bekliyor” dedi.
GÜNDEM Haberi
Fırat’ın incisinde Gastronomi Festivali başlıyor

Fırat’ın incisi Birecik’te Gastronomi Festivali düzenleneceği müjdesini İlçe Kaymakamı Kadir Duman duyurdu. Urfa’nın Fırat kenarına kurulu ilçesi olan Birecik, damak çatlatan lezzetlerini Gastronomi Festivaliyle görücüye çıkaracak. Doğal güzelliğinin yanı sıra lezzetli yemek, kebap ve tatlılara da sahip olan Birecik, yöresel lezzetleriyle de öne çıkıyor. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda müjdeyi veren Kaymakam Duman, 3 gün boyunca ilçede sürecek olan festivale ilişkin detayları paylaştı.

 

“FESTİVALE DAVETLİSİNİZ”

 

24 Eylül’de başlayıp 26 Eylül’de son bulacak olan festivale herkesi davet eden Duman paylaşımda, “Gastronominin Beşiği, Fırat'ın İncisi Kadim Şehir Birecik'te; Birecik Yeg, Türes, Birecik Belediyesi, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Kaymakamlığımız destekleriyle düzenlenecek festivale davetlisiniz. Birecik misafirlerini bekliyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Fırat’ın, incisinde, Gastronomi, Festivali, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı