Fabrikayı boşaltan ayakkabı firmasıyla ilgili Urfa Valiliğinden açıklama
Haber
13 Ekim 2021 - Çarşamba 20:08
 
Fabrikayı boşaltan ayakkabı firmasıyla ilgili Urfa Valiliğinden açıklama
Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ayakkabı fabrikasının işçilerin maaşlarını ödemeden fabrikayı boşaltmasına ilişkin yazılı açıklama yapan Şanlıurfa Valiliği, işçilerin mağdur edilmemesi için her türlü girişimde bulunulduğunu belirtti.
GÜNDEM Haberi
Fabrikayı boşaltan ayakkabı firmasıyla ilgili Urfa Valiliğinden açıklama

Şanlıurfa Valiliği Yılmazlar Ayakkabı Firması’nın işçileri ücretsiz izine gönderdikten sonra maaşlarını ödemeden fabrikayı boşaltmasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada firmaların Organize Sanayi Bölgesi ve diğer kamu kurumları ile ilişkisinin sadece kira sözleşmesi olduğunu vurgulanırken, konunun yakından takip edildiği aktarıldı.

 

“RUSYA’DAKİ TESİSLERİNDE YANGIN ÇIKTI”

 

Firmanın 2019 yılında yer tahsisi talebinde bulunduğu belirtilen açıklamada, firmanın kısa süre içerisinde taahhüt ettiği istihdam rakamına ulaştığı aktarıldı. Açıklamada firmanın 2021 yılına kadar sorunsuz bir şekilde çalıştığı kaydedilirken, “Firma sahipleri Rusya’daki tesislerinde çıkan bir yangın sonucu yaşadıklarını beyan ederek, ciddi finansal kayıpları telafi etmek amacıyla küçülmeye gittiklerini ve bu gerekçeyle çalışanlarını ücretli ve ücretsiz izne ayırarak bir süreliğine faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını ifade etmişlerdir.” ifadeleri kullanıldı.

 

“KONU YAKINDAN TAKİP EDİLMEKTE”

 

Firmaların OSB ve diğer kamu kurumları ile olan ilişkisini sadece kira sözleşmesinden ibaret olduğu aktarılan açıklamada, “Bununla birlikte konu, Valiliğimiz ve ilgili kurumlarımız tarafından da yakından takip edilmekte olup, çalışanların mağdur edilmemesi için her türlü girişimde bulunulmaktadır.  Söz konusu firma, yaşadığı finansal sorunu kısa süre içinde çözüp tekrar üretime geçemez ise tahsis edilen yerlere ilişkin sözleşmeler feshedilerek yer talebinde bulunup beklemede olan diğer yatırımcılara hızlıca yeni tahsisler gerçekleştirilecektir” denildi.

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Fabrikayı, boşaltan, ayakkabı, firmasıyla, ilgili, Urfa, Valiliğinden, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı