Eyyübiye'de dezavantajlı öğrencilere destek
Haber
08 Haziran 2021 - Salı 14:31
 
Eyyübiye'de dezavantajlı öğrencilere destek
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, öğrenciler için "Mevsimlik işçi kaderim değildir" projesi kapsamında Yerelden Kalkınma Derneği ile işbirliği protokolü imzaladı.
GÜNDEM Haberi
Eyyübiye'de dezavantajlı öğrencilere destek

Eyyübiye Belediye Başkanlığı ve Yerelden Kalkınma Derneği arasında "Mevsimlik işçi kaderim değildir" projesi kapsamında işbirliği protokolü imzalandı. Eyyübiye Belediyesi Başkanlık makamında Yerelden Kalkınma Derneği Başkanı Eyüp Bulut ile bir araya gelen Başkan Kuş, Eyyübiyeli öğrencilere her alanda destek olacaklarını belirtti. Eyyübiye Belediyesi ve Yerelden Kalkınma Derneği arasında imzalanan "Mevsimlik tarım işçiliği kaderim değildir" projesi kapsamında öğrencilere mentörlük, kariyer danışmanlığı, mesleki eğitimler ve sosyal etkinlikler yapılacaktır.İ

 

İmzalanan protokol ile oluşturulan komisyon tarafından tespit edilen öğrencilerin eğitim süreçlerindeki materyal desteğinin yanı sıra öğrencilerin sosyal aktivite etkinliklerinden faydalanması için öğrencilere halı saha malzemeleri alınıp, onlarla maçlar yapılacak. Hiç sinemaya gitmeyen öğrenciler sinemaya götürülecek. Öğrencilere meslekler hakkında bilgiler verilecek. Öğrencilere bilişim eğitimleri verilecek.

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Eyyübiye'de, dezavantajlı, öğrencilere, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı