Demirel: O belge bir kağıt parçası
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Demirel: O belge bir kağıt parçası
DÜNYA Haberi
Demirel: O belge bir kağıt parçası

Süleyman Demirel Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenen "Dünyadaki Değişimler Işığında Avrasya Nereye Gidiyor" konulu panel öncesinde basın mensuplarının gündemle ilgili soruları yanıtladı.

Genelkurmay Harekat Başkanlığı tarafından hazırlandığı iddia edilen "İrtica Eylem Planı" ile ilgili olarak "Belge bir kağıttan ibarettir" ifadesini kullanan Demirel, belgenin doğru olup olmadığını da kendisi değil, kriminal incelemesinin ortaya çıkaracağını belirtti.

Bir belgenin 'belge' olması için resmi makamlardan teyit edilmesi gerektiğini savunan Demirel, "Eğer resmi makamlar bunu kabul ederse gelin ondan sonra size konuşayım" dedi.

"Medyaya yansıyan belgelerle kurumlar arası bir çatışma mı planlanıyor?" şeklindeki soruya da Demirel, "Belgenin doğru olduğunun ispatlanması gerekir. Yani ortada bir belge var. Daha doğrusu kağıtlar var. Belge olabilmesi için doğru olabilmesi gerekir" yanıtını verdi.
Türkiye'de birçok kez belge sahtekarlığı yapıldığını da iddia eden Demirel, "O da ayrı bir şekilde ülkede tartışılıyor" dedi.

Bir gazetecinin son dönemde özellikle Ergenekon soruşturması kapsamında bu tarz belgelerin sıkça ortaya çıkmasını nasıl değerlendiriyorsunuz" şeklindeki soruya ise, "Her memlekette bu tür işler olur. Gerçeklik payı olup olmadığını bilmiyorum. Belge çıksın ortaya bakalım" diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Demirel:, O, belge, bir, kağıt, parçası,
Yorumlar
Haber Yazılımı