Çoğu kişi bilmese de paranız hazır! PTT’den 662-827-992 TL ödeme! Başvurunun onaylanması yetiyor!.
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 19:07
 
Çoğu kişi bilmese de paranız hazır! PTT’den 662-827-992 TL ödeme! Başvurunun onaylanması yetiyor!.
PTT'den ihtiyaç sahibi vatandaşlara binlerce lira ödeme gelmeye devam ediyor. Çoğu kişi bilmese de bu yardımlar kolaylıkla alınabiliyor. .
EKONOMİ Haberi
Çoğu kişi bilmese de paranız hazır! PTT’den 662-827-992 TL ödeme! Başvurunun onaylanması yetiyor!.

Sosyal devlet kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara birçok devlet desteği veriliyor. Bu destekler PTT aracılığıyla hesaba yatırılıyor. Karşılıksız destek ödemelerini almak için başvuru işlemlerini tamamlamanız gerekiyor. Her yıl milyonlarca kişi bu desteklerden kolaylıkla faydalanabiliyor. Siz de evde bakım aylığı, yolluk ödemesi, cenaze yardım parası, çeyiz parası, iş görememezlik ödemesi, süt parası ve doğum izni yardımı gibi destekleri kolaylıkla alabilirsiniz. İşte; PTT'den 662-827-992 TL ödeme alma yolları!.

 

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için devlet desteği ödemeleri PTT aracılığıyla hesaba yatıyor. Her yıl binlerce lira ödeme kolaylıkla yatırılıyor. Pek çoğu kişi bilmese de hali hazırda ödemeleri almak çok kolay. Evde bakım aylığı, yolluk ödemesi, cenaze yardım parası, çeyiz parası, iş görememezlik ödemesi, süt parası ve doğum izni yardımı gibi ödemeleri almak için başvuru işlemlerini yapmanız gerekiyor. Bu karşılıksız destekler başta PTT şubeleri olmak üzere banka şubelerinden de çekilebiliyor. İşte; 662-827-992 TL ödeme alma yolları!.

 

SORGULAMA NASIL YAPILIR?

 

Devlette unutulan paralar, e-Devlet 'SGK sorgulama' üzerinden yapılabiliyor. Bunun için arama motoruna e-Devlet yazın ve siteye giriş yapın. Ana ekranda yer alan arama bölümünü seçin ve buraya SGK şahıs ödemeleri yazın. SGK şahıs ödeme sorgulama linkini tıklayın ve gelen ekranda adınıza yatırılan bir para olup olmadığını öğrenin.

 

SGK VE DEVLET DESTEK ÖDEMELERİ

 

Yol Yardımı Ödemesi

Kreş Yardımı Ödemesi

İş Görememezlik Ödemesi

Eğitim Desteği

Süt Parası Ödemesi

Cenaze Yardım Ödemesi

Doğum Parası Ödemesi

 

ÇEYİZ DESTEĞİ

 

Evlilik ödeneği olarak da bilinen çeyiz desteği ödemesi evlenecek olan binlerce kişiye ödeniyor. Yeni evlenecek olan çiftler bir yandan güzel bir heyecan yaşıyor ve bu dönemde eşya, düğün şeklindeki masrafların ödemesini planlıyor.

 

Devlet çeyiz hesabıyla evlenecek çiftleri destekliyor. Bankada açtığı çeyiz hesabında 3-5 yıl birikim yapıp 27 yaşından önce ilk evliliklerini yapanlara devlet katkısı veriliyor. 5 yılda 48 bin 148 lira biriktiren 12 bin 37 liralık en üst tutardaki devlet katkısından yararlanabiliyor..

 

PTT ÜZERİNDEN YAPILAN ÖDEMELER

 

- EVDE BAKIM MAAŞI: Evde bakıma muhtaç yaşlı ve engelli yakınına bakanlara ödenen bin 657 lira tutarındaki aylık, 1.798 liraya ulaştı.

 

- ENGELLİ MAAŞI: Yüzde 40-69 engeli olanların aylığı 662, yüzde 70 ve üzeri engeli olanların aylığı da 992 liraya yükseldi..

 

- YAŞLILIK AYLIĞI: 65 yaş aylığı 763,67 liradan 828 liraya çıktı..

 

YOLLUK ÖDEMESİ YARDIMI

 

Tedavi için yol ve gündelik ödemesi sigortalının kendisine ve bakmakla yükümlü olduğu anne, baba, eş ve çocuklara PTT aracılığıyla yapılıyor.

 

Bunun için kişinin tıbbi (organ nakli, kontrolü, kanser tedavisi, meslek hastalıkları, acil gibi haller) ve zorunlu nedenlerle yerleşim yeri dışında başka bir hastaneye sevki gerekiyor.

 

Başvuru SGK il müdürlükleri ve sosyal güvenlik merkezlerine yapılıyor. Ödemede 'karayoluyla şehirlerarası yolcu taşımacılığında uygulanacak taban ücret tarifesi' dikkate alınıyor.

 

EMZİRME PARASI

 

SGK, halk arasında 'süt parası' olarak bilinen emzirme ödeneği de veriyor. Bu para için anne veya eşinin SSK veya Bağkurlu olması ve en az 120 gün prim ödemesinin bulunması yeterli. SGK il müdürlüğü veya sosyal güvenlik merkezine 5 yıl içinde başvuru yapılabilir

 

65 YAŞ AYLIĞI NASIL ALINIR?

 

65 yaş aylığından yararlanmak için ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından şartlar belirlenmiştir. Belirlenen şartlara uygun olmayan kişilerin maddi zorluk yaşamasına rağmen 65 yaş aylığından faydalanması mümkün olmaz. Ancak bu vatandaşlar için; devletin yaşlılar için yürürlüğe koyduğu başka sosyal yardımlara başvurmanın önü açık bırakılmıştır.

 

Sosyal güvencesinin olmaması (SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı)

 

65 yaşını doldurmuş olmak

 

Aylık gelir gelirinin tespit edilmesinin ardından muhtaçlık sınırının altında bir tablo çizilmesi

 

Sosyal Güvenlik Kurumu'na iş prim gününe dair ödeme yapılmaması

 

Nafaka alan kişilerin bu aylıktan faydalanması için asgari ücretin üçte birinden az gelire sahip olması gerekir.

 

 

 

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Çoğu, kişi, bilmese, de, paranız, hazır!, PTT’den, 662-827-992, TL, ödeme!, Başvurunun, onaylanması, yetiyor!.,
Yorumlar
Haber Yazılımı