ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE PODYUMA ÇIKTILAR
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE PODYUMA ÇIKTILAR
DÜNYA Haberi
ÇOCUKLARIYLA BİRLİKTE PODYUMA ÇIKTILAR

“Dikiş-Nakış ve Mefruşat” kurslarına katılan kursiyerler, yaptıkları elişlerini defileyle sergilediler.

Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlenen defilede ahşap boyama, takı tasarım, dikiş-nakış, kuaförlük ve cilt bakımı, anne ve çocuk eğitimi, ingilizce v.b branşlarda açılan kurslara katılarak başarı sağlayan 110 kursiyere düzenlenen törende sertifikaları dağıtıldı.
Etkinliğe, Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Eşi Gül Fakıbaba, Şanlıurfa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Dr. Mahmut Öztürk, Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Kapaklı, kursiyerlerin yakınları ve kursiyerler katıldı.
“Dikiş-Nakış ve Mefruşat” bölümü kursiyerleri hazırladıkları abiye kıyafetler, gece elbiseleri, çocuk giysileri, gelinlik ve bindallıları düzenledikleri defileyle tanıttı. Defilede podyuma çıkan kursiyerler ile çocukları, profesyonel mankenleri aratmadı.
Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba yaptığı konuşmada, kadınlarımızın gerek ekonomik gerekse sosyal ve kültürel yönden aktif hale getirilmesi için ellerinden gayreti sarf ettiklerini kaydetti.
Fakıbaba, “Belediye olarak bayanlarımıza imkanlar dahilinde her konuda destek olmaya hazırız. Kadınlarımızın ekonomik özgürlüklerini sağlamaları adına başta mikro kredi olmak üzere birçok proje uyguladık. Bunlardan en önemlisi El Sanatları Merkezidir. Bu merkezlerin sayısını artırmak için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. El Sanatları Merkezimizde açılan kurslara katılarak başarı sağlayan bayanlarımızı bir kez daha kutluyor, hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.
Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, El Sanatları Merkezi’nde açılan kurslarda bayanların beceri kazanmasında büyük emekleri olan El Sanatları Merkezi çalışanlarına teşekkür etti.
Kursiyerlerin defilesi, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi. Defile sonunda topluca podyuma çıkan kursiyerler ayakta alkışlandılar.
“Dikiş-Nakış ve Mefruşat” bölümünü birincilikle tamamlayan Ayşe Cengiz isimli kursiyere sertifikası ve hediyesi Gül Fakıbaba tarafından takdim edildi.
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: ÇOCUKLARIYLA, BİRLİKTE, PODYUMA, ÇIKTILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı