Çiçek: İşin İçinde Kim Varsa Ortaya Çıkarılmalı
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Çiçek: İşin İçinde Kim Varsa Ortaya Çıkarılmalı
DÜNYA Haberi
Çiçek: İşin İçinde Kim Varsa Ortaya Çıkarılmalı

Bu Yöndeki Çalışma Gayret ve Oluşumlar, Yasa Dışı, Hukuk Dışıdır, Demokrasi Dışıdır. Bu İşin Önünde, Arkasında, İçinde Kim Varsa Bunun Ortaya Çıkarılması Gerekmektedir' Dedi.

Çiçek, AK Parti'nin iddialarla ilgili başta Cumhuriyet Savcılığı olmak üzere başvurularda bulunacağını bildirdi.

Cemil Çiçek, Başbakanlık Yeni Bina'daki Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Taraf Gazetesinin haberindeki iddialara ilişkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuya ilişkin Şanlıurfa'da yaptığı konuşmanın hatırlatılması ve bu konudaki Hükümetin yaklaşımının ve atacağı adımların sorulması üzerine Çiçek, şunları söyledi:

''İcra olarak bize düşen ne varsa biz yapmaya hazırız. Kimsenin suç işleme imtiyazı yoktur. Milletin huzurunu kaçırmaya kimsenin hakkı da yoktur. O nedenle bir hukuk devletinde suç teşkil eden bir eylem varsa, bir çaba varsa, bir gayret varsa, bunu soruşturacak makamlar vardır ve AK Parti olarak da biz bu mekanizmayı harekete geçireceğiz. En başta Cumhuriyet Savcılığı olmak üzere başvurularda bulunmuş olacağız, bununla ilgili de çalışmaları tamamlıyoruz. Üzerinde çalışıyoruz. Hukuki olarak ne imkan varsa bunu sonuna kadar kullanmaya hazırız.''

Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda, Kısa Çalışma Ödeneği'nin de ele alındığını ifade eden Çiçek, ''Kısa Çalışma Ödeneği de denilen, ekonomik kriz sebebiyle dünyadaki küresel krize paralel olarak zor durumda bulunan işletmelere İşsizlik Fonu'ndan kaynak aktarılmasına imkan veren uygulamada başvuru süresinin 6 ay daha uzatılmasına karar verildiğini'' söyledi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Çiçek:, İşin, İçinde, Kim, Varsa, Ortaya, Çıkarılmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı