Bu da ‘Survivor Harran’
Haber
19 Mayıs 2021 - Çarşamba 17:06
 
Bu da ‘Survivor Harran’
Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde yaşayan çocuklar, ‘Harran Survivor’ yarışması düzenledi. Yarışma, renkli görüntülere sahne oldu.
YAŞAM Haberi
Bu da ‘Survivor Harran’

Harran ilçesine bağlı kırsal Yedikardeş Mahallesi'nde yaşayan Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunu olan Ali Çeçen, ‘Harran Survivor’ yarışması yapabilmek için çalışma başlattı. Bu kapsamda çevresinde park ve farklı eğlence imkânı bulunmayan bölgeye çocukların oyun oynayabilecekleri küçük bir yarışma parkuru oluşturdu. Çeşitli araçların lastiği, tahta, pet şişe, havuz ve merdivenlerden oluşturulan parkurda, çocuklar kıyasıya yarıştılar. Çocukların zorlu parkurda mücadele anlarını videoya çeken Çeçen, bu görüntüleri de sosyal medya hesaplarından paylaştı.

 

Rampa koşusuyla başlayan parkurda araç lastiklerinin arasından geçen çocuklar, yüksekten atlayıp havuzda yüzerek, 100 metrelik mesafede yarışı önde tamamlamaya çalıştıkları görüldü. 'Gönüllüler' ve 'Ünlüler' diye iki takıma ayrılan yarışmacıların görüntüleri, sosyal medyada büyük beğeni aldı.

 

Yarışı kazanan takıma ise parkurda hazırlanan tereyağlı bulgur pilavı ile büyükleri tarafından yoğrulan çiğ köfte, ödül yemeği olarak ikram edildi.

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Bu, da, ‘Survivor, Harran’,
Yorumlar
Haber Yazılımı