Böbrek taşlarınızdan ameliyatsız kurtulun !
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Böbrek taşlarınızdan ameliyatsız kurtulun !
DÜNYA Haberi
Böbrek taşlarınızdan ameliyatsız kurtulun !

Özel OSM Ortadoğu Hastanesi Üroloji Uzmanlarından Op. Dr. Selahaddin Ayçiçek böbrek taşı rahatsızlığı yaşayan hastaları sevindirecek son teknolojik cihaz olan ESWL cihazı sayesinde tedavi de %85 başarı elde ettiklerini belirtti.

Özel OSM Ortadoğu Hastanesi’nde görev yapan Üroloji Uzmanı Dr. Selahaddin Ayçiçek ; hastanemizde böbrek Taşı Kırma, (ESWL) tedavisi ultrasonografi eşliğinde yapılarak, direkt olarak taşa yönlendirilen yüksek enerjili şok dalgası, cilt ve iç organlara zarar vermeden ilerleyerek taş yüzeyinde kırılma etkisi yapıyor. Bu şok dalga enerjisi ile taşlar küçük parçalara kırılarak idrar yolundan kolaylıkla atılması sağlanıyor. Artık bu tür hastalarımız hastanemizde bulunan taş kırma cihazı sayesinde bir başka sağlık kuruluşuna ihtiyaç duyulmadan en ileri tetkiklerle ve tedavi yöntemiyle tedavi edilebilmektedir. Bu şok dalga enerjisi ile taşlar küçük parçalara kırılarak idrar yolundan kolaylıkla atılması sağlanıyor. Böbrek taşları kırılırken hasta hiçbir ağrı hissetmiyor” diyerek, bu yöntemle tedavinin Şanlıurfa’da ilk olduğunu söyledi.

Ayçiçek, hastanemizde, üriner sistemde (böbrek, mesane, idrar yolu) bulunan taşlarda başarı oranı % 85 - 90 arasında olduğunu ve ultrason eşliğinde olan ESWL cihazı sayesinde hastaların birkaç seansla böbrek taşlarından kurtulabileceğinin mümkün olduğunu belirtti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Böbrek, taşlarınızdan, ameliyatsız, kurtulun, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı