Beyazgül, Aşevi Derneğinde! İhtiyaç sahipleriyle buluştu
Haber
01 Ocak 1970 - Perşembe 00:00
 
Beyazgül, Aşevi Derneğinde! İhtiyaç sahipleriyle buluştu
DÜNYA Haberi
Beyazgül, Aşevi Derneğinde! İhtiyaç sahipleriyle buluştu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, yıllardır Şanlıurfa’da dar gelirli ailelere yönelik yardımda bulunan Şanlıurfa Aşevi Derneğini ziyaret etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Basın Biriminden gelen yazılı metine göre; Aşevi yetkilisi Ali Topal’dan bilgi alan Beyazgül, yardım almaya gelen ihtiyaç sahibi vatandaşlarla sohbet etti.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara kuru gıda dağıtan Beyazgül, hayırseverleri aşevine destek vermeye davet etti. Yakın zamanda hayatını kaybeden Abdulaziz Kutluay için de tekrar taziyelerini ileten Beyazgül, "Aziz Hocama rahmet diliyorum. Vatandaşlarımızın da gönlünü ve dualarını almasını Allah bize nasip etsin’’ dedi.Beyazgül, "Bugün yeni yılın ilk gıda yardımını verdik, bu gıda paketinde etten tutun da bulguruna kadar her şey tamam. Belediyelerimizle Ali hocamızla istişare ederek eksikliklerini gideriyoruz. Buraya gelen vatandaşlarımızın gidecek bir yerleri yok, çalışacak imkânları yok, isteyecek kimseleri yok bu vatandaşlarımıza sahip çıkılmadığı takdirde bu şehrin vebali hepimizin üzerinde olacaktır. Bizler şehrin yöneticileri olarak elimizden gelen tüm çabayı sergiliyoruz. Hayırsever vatandaşlarımızın da paylaşmak kardeşliktir duygusuyla yardımlarda bulunmalarını takdirle karşılıyoruz. Destek veren tüm hayırseverlerden Allah razı olsun’’ diye konuştu.

Aşevi sorumlusu Ali Topal ise, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e teşekkür ediyorum derneğimize gelerek bizleri ziyaret ettiler, çalışmalarımıza katkı sağlamışlardır. Yardım eden herkese teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

Öte yandan, aşevinde çeyrek asırdır ihtiyaç sahibi ailelere kuru gıda, giyecek ve sıcak yemek yardımında bulunuluyor.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Beyazgül,, Aşevi, Derneğinde!, İhtiyaç, sahipleriyle, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı