Başkan'dan Başbakana zeytin dalı...
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
Başkan'dan Başbakana zeytin dalı...
DÜNYA Haberi
Başkan'dan Başbakana zeytin dalı...

"Sayın Başbakanımız Peygamber Şehri Şanlıurfa'ya hoşgeldiniz" afişleri astırdı..Ve Daha Sonrada Gidip Havalimanında Başbakanı Karşıladı.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a zeytin dalı uzatarak kentin çeşitli yerlerine "Sayın Başbakanımız Peygamber Şehri Şanlıurfa'ya hoşgeldiniz" afişleri astırdı.
29 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'den aday gösterilmeyerek seçimlere bağımsız olarak giren Belediye Başkanı Fakıbaba ile Başbakan arasında gergin günler başlamıştı. Başbakan Erdoğan seçimlerde partisinin Şanlıurfa mitinginde "Bu trenden inen bir daha binemez" açıklaması yaparak son noktayı koymuştu. Başkan Fakıbaba ise, "Biz AK Parti treninden inip halkın trenine bindik" cevabını verdi.

Başkan Fakıbaba'yı destekleyenler ise adeta ceket savaşı başlatmıştı. Gergin ve heyecanlı geçen seçimler sonunda Belediye Başkanı Fakıbaba, bağımsız olarak Belediye Başkanı seçildikten sonra Saadet Partisi'ne geçti. AK Partili bakanların Şanlıurfa ziyareti sırasında hiçbir Bakan belediyeyi ziyaret etmedi. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ilk kez bir Bakan olarak belediyeyi geçen günlerde ziyaret ederek yaptığı konuşmalarla adeta barış sinyalleri vermişti. Seçimlerden sonra ilk kez bugün partisinin kongresine gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için Belediye Başkanı Fakıbaba seferber oldu. Kentin çeşitli yerlerine "Sayın Başbakanımız Peygamber Şehri Şanlıurfa'ya hoşgeldiniz" afişleri astırdı.

 

Önce Afiş Astırdı Sonra havalimanında karşıladı..

 

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba Partisinin İl Konğresine Katılmak için Şanlıurfaya Gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğana Önce Şehrin belirli yerlerine”Sayın Başbakan Peygamberler Şehri Şanşlıurfaya Hoş Geldiniz”Afişini astırdı ve Başbakanın geleceği saattede Havalimanına gidip Başbakanı Karşıladı…Başkan Fakıbaba”Ben Demokrasiye inanan bir insanım ve Başbakanımıda seviyorum…Kendisinide karşıladım ve kendileride gelişimden çok memnun odu beni sıcak bir temesümle karşıladı ve elimi sıkarak gelişimden dolayı bana Teşekkür Etti”dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Başkan'dan, Başbakana, zeytin, dalı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı