Barutçu Hanı'ndan sadece Urfa'da içebileceğiniz yepyeni lezzet!
Haber
04 Ağustos 2021 - Çarşamba 18:09
 
Barutçu Hanı'ndan sadece Urfa'da içebileceğiniz yepyeni lezzet!
Dünyanın en eski mutfağı Şanlıurfa'da tarihi dokusuyla müşterilerine farklı bir ortam sunan Barutçu Hanı, lezzetlerine bir yenisini daha ekledi ve kendilerine özgü "Fıstıklı Ruhavi Kahvesi"ni beğeniye sundu. Kahve, bugüne kadar müşterilerinden tam not aldı.
YAŞAM Haberi
Barutçu Hanı'ndan sadece Urfa'da içebileceğiniz yepyeni lezzet!

Peygamberler Şehri ve lezzet diyarı Şanlıurfa'da tarihi ve turistik öneme sahip Barutçu Hanı’nda gastronomi dünyasına yeni bir lezzet daha kazandırıldı.

 

Tarihi dokusunun restore edilmesinin ardından restaurant olarak hizmet veren, yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanların biri olan Barutçu Hanı yemeklerinin yanısıra içecekleri ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Kenti ziyaret edenler veyahut misafirlerine güzel lezzetler sunmak isteyenlerin sıklıkla uğradığı Han'da "Bir kahvenin kırk yıl hatırı olur" diyerek müşteriler için yeni bir kahve üretildi. Kahveye, Urfa fıstığının lezzetini veren Han, "Fıstıklı Ruhavi Kahvesi"ni müşterileri için menüye ekledi. İçerisindeki fıstık parçacıkları sayesinde yoğun fıstık tadı bulunan kahve içenleri kendisine hayran bırakmayı başardı. Müşterilerden bazıları "Geleneksel kahvenin fıstık ile uyumu denemeye değer. Starbucks kıskanabilir" yorumunda bulundu.

 

Tarifi Barutçu Hanı'na ait olan ve bu sebeple Şanlıurfa'ya özgü bu yepyeni lezzet, Barutçu Hanı'nda kahve sevenleri bekliyor

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Barutçu, Hanı'ndan, sadece, Urfa'da, içebileceğiniz, yepyeni, lezzet!,
Yorumlar
Haber Yazılımı