BALIKLAR TEHLİKEDE
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
BALIKLAR TEHLİKEDE
DÜNYA Haberi
BALIKLAR TEHLİKEDE

sarıya dönüşmesi yetkilileri alarma geçirdi.

KİRLİLİĞİN SEBEBİ KURAKLIK MI?
Konu hakkında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, balıklıgöl’de meydana gelen kirliliğin halen asıl sebebinin anlaşılamadığını belirterek, kirliliğin kuraklık yada yeraltı sularından kaynaklanabileceğini söyledi.
Balıklıgöl’deki kirliliğin nedenlerini belirlemek amacıyla acilen bir komisyon kurulması gerektiğini belirten Fakıbaba, “Balıklıgöl’deki kirliliğin araştırılması amacıyla acilen bir komisyon kurulması gerekir. Komisyonda gerçekten bu konuda tecrübeli isimler yer almalı. Eğer Urfa’da bu konuda teknik eleman sıkıntısı çekiliyorsa konuya çevre bakanlığı el atmalıdır” dedi.
Şanlıurfa’yı Yeşillendirme ve Doğayı Koruma Derneği 2. Başkanı Dr. Adnan Elçi ise Balıklıgöl’de yaşanan kirliliği tamamen kuraklığa bağlarken yaşanan kuraklık yüzünden yeraltı suları ile beslenemeyen gölde kirlilik oluştuğunu dile getirdi.
Balıklıgöl Platosu çevresini ağaçlandırmak ve dere ıslah çalışmalarına ağırlık verilerek sorunun çözüme kavuşturulması gerektiğini ifade eden dr. Adnan elçi, “ Balıklıgöl yeraltı suları ile beslenen bir göldür. Kuraklık nedeniyle yeraltı sularımız çamurlu akmaya başlamıştır. Bu yüzden balıklıgölde bir çamur rengi başlamıştır. Bu sorunun çözümü ancak çevrenin ağaçlandırılması ve dere ıslah çalışmalarına ağırlık verilmesidir” diye konuştu
Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: BALIKLAR, TEHLİKEDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı