Bakan Varank’tan Şanlıurfa Teknokent'e ziyaret
Haber
27 Haziran 2021 - Pazar 20:52
 
Bakan Varank’tan Şanlıurfa Teknokent'e ziyaret
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Harran Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Şanlıurfa Teknokent’i ziyaret etti.
TEKNOLOJİ Haberi
Bakan Varank’tan Şanlıurfa Teknokent'e ziyaret

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente gelen Bakan Varank'ın duraklarından biri de Şanlıurfa Teknokent oldu. 

 

Bakan Varank’ı Şanlıurfa Teknokent'e gelişinde Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik ve Rektör Yardımcısı - Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Hançer ile firma yetkileri karşıladı.

 

Yeni ve küçük girişimcilerin işlerini kurmalarını ve geliştirmelerini çeşitli desteklerle kolaylaştırarak işletmelerinin ilk yıllarındaki zorlukları atlatmalarını; onların hayatta kalmalarına yardım ederek profesyonel destek olarak iş ve istihdamda yardımcı olmak amacıyla Şanlıurfa Teknokent bünyesinde kurulan İş Geliştirme Merkezi İŞGEM’in açılışının ardından Bakan Varank ve protokol, iş geliştirme merkezi bünyesinde kurulan firmaları ziyaret ederek kurulan firmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.

 

İş Geliştirme Merkezi’nin açılışının ardından Tekno Girişimcilik ve İnovasyon Merkezine geçilerek merkezde bulunan firmalarla görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Ardından yazılım, tarım, ilaç, gıda sanayi, danışmalık, medikal, geri dönüşüm, sağlık, mühendislik, mimarlık, kimya ve AR-GE gibi farklı alanlarda  33 firmanın hizmet verdiği, üniversitelerin, araştırma kurumlarının ve sanayi kuruluşlarının ileri teknolojiyle, aynı ortam içerisinde Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını sürdürdükleri, yenilikçi ürünler ortaya çıkardıkları, birbirleri arasında bilgi ve teknoloji transferi gerçekleştirdikleri, bu yolla bölgenin kalkınmasına katkıda bulundukları, akademik, ekonomik ve sosyal yapının bütünleştiği organize araştırma, iş ve girişimcilik merkezi olan Şanlıurfa Teknokent ziyaret edildi. 

 

Bakan Varank’a Teknokent’i ziyaretinde, firmaların AR-GE, sağlık, medikal, ve geri dönüşüm konularında yaptıkları projeler hakkında Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Hançer bilgiler verdi.

 

Bakan Varank, Şanlıurfa  Teknokent bünyesinde AR-GE çalışmalarını yürüten firma temsilcileriyle de görüşerek bölgenin gelişmesine katkı sağladıkları için kendilerine teşekkür etti.

 

Ziyaret toplu fotoğraf çekilmesinin ardından son buldu.

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Bakan, Varank’tan, Şanlıurfa, Teknokent'e, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı