AYLA YAVAŞCAN EV ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
AYLA YAVAŞCAN EV ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR
DÜNYA Haberi
AYLA YAVAŞCAN EV ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Ayla Yavaşcan Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ekrem Ayaz’la birlikte Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 75.000 TL’YE onarımı yapılan evleri ziyaret etti.

                İlk olarak Hacı bayram mahallesi 3300 sokak numara 13’te bulunan Ayşe Bilen’e ait eve geçen Ayla Yavaşcan daha sonra Hayati Harrani Mahallesi 3925 sokak numara 14’te bulunan Huriye Arı’ya ait eve, Şıhmaksut mahallesi 3260 sokak numara 18’de bulunan Ahmet Mutlu’ya ait eve Tepe mahallesi 2908 sokak numara 12’de bulunan Birgül Ece ve Selçuklu mahallesi 3615. sokak numara 7’de bulunan evleri ziyaret etti.

                Kullanılamaz bir halden kurtarılarak modern bir hale dönüştürülen evleri gezen Ayla Yavaşcan ev sahiplerine büyük masraflar doğrultusunda evlerin oturulacak bir şekle getirildiğini belirterek temiz bir şekilde kullanmaları tavsiyelerinde bulundu. Kız çocukları ile yakından ilgilenen Yavaşcan annelerinden kız çocuklarını okula göndermelerini de istedi.Ev sahipleri Ayla Yavaşcan’a büyük ilgi gösterirken Yavaşcan ayrıca çocuklara oyuncak dağıttı.

                Tadilat yapılan evlerin tamamını gezen Yavaşcan’a Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürü Ekrem Ayaz tadilat çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

                                Ziyaretle ilgili bir açıklama yapan Ayla Yavaşcan şunları söyledi; Biz Urfa ya geldiğimiz üç buçuk yıl süre zarfında sürekli vali bey zaten bir fiil olayın içerisinde bende ona her zaman destek olmak adına fakirlere en güzel şartlarda hem eğitim konusunda hem yaşam standartlarını yükseltme konusunda elimizden gelen her şeyi yaptık zannediyorum. Bu Şanlıurfa’daki vermiş olduğumuz son hizmetlerden bir tanesi inşallah Şanlıurfa’nın daha iyi şartlarda olacağını temenni ediyorum. Zaten biz bu bayrağı bundan sonraki arkadaşımıza devrettik bu konuda en duyarlı olan vali yardımcımız Yıldıray Malgaç’a ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürü Ekrem Ayaz’a çok çok teşekkür ediyoruz bizlere her konuda o kadar duyarlı o kadar öz veri ile hizmet verdi ki her zaman bizim yanımızda oldu bize destek verdiler.

                Şanlıurfa’nın en güzel şartlarda olmasını temenni edene Ayla Yavaşcan biz bayrağı devrettik ama devamlı yanlarındayız her ne konuda olursa olsun biz onların her zaman destekçisiyiz biz nerede olursak olalım inşallah Şanlıurfa’ya sahip çıkarlar dedi.

                Vali Yardımcısı Yıldıray Malgaç ise şunları söyledi; Sayın valimiz ve hanımefendi Şanlıurfa da görev yaptıkları süre içerisinde devamlı halkın içerisinde burada fakir fukaranın ihtiyaç sahiplerinin devamlı yanında oldular Yaptıkları ziyaretlerde görmüş oldukları bu son derece kötü şartlarda yaşayan perişan bir durumda olan bu aileleri bize bildirdiler.

                Bizler sayın hanımefendimizin ve valimizin bildirdiği kişilerden belirlediğimiz ilk etapta belirlediğimiz altı ailenin sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakfının marifeti ile evlerinin tamirini yaptırdık şu anda hepsini bugün itibarı ile ziyaret ettik. Sayın Valimizin tayini çıkıp bu hafta ayrılacaklarına rağmen yine halkın içerisinde ihtiyaç sahiplerinin yanında burada beraber olarak onlara bu evleri teslim ettiler.

                Kendilerine yaklaşık 75 milyona mal oldu bu altı evin maliyeti. Beraber gezdik bu altı evi bu altı ailede yaklaşık 30 kadar çocuk vardı. Bunlar son derece köyü koşullarda yaşıyorlardı sağlıksız şartlarda. Bunların hayat standartlarının bir nebze yükseltilmesi adına bu çalışmanın bu güzel çalışmanın sayın valimizin ve hanımefendinin öncülüğünü yapması bizleri gerçekten duygulandırdı ve onurlandırdı.

                Bizler kendilerine Şanlıurfa da özellikle kötü şartlarda yaşayan ailelere ihtiyaç sahibi ailelere göstermiş oldukları ilgiden çok minnettarız onlarda burada eminim ki sayın hanımefendi bir anne olarak görüyorlardı valimizi baba olarak görüyorlardı. Onlarda bugün valimizi ve hanımefendiyi kaybetmenin acısını ve burukluğunu yaşıyorlardır. Ama vakfımızın çalışmaları devam edecektir bu noktada ben bizlere desek sağlayan bu konuda görev yaptığımız sürece boyunca bizimle çalışırken başta hanımefendi ve sayın valimiz olmak üzere kendilerine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.

                Hayalindeki eve kavuştuğunu belirten Zeynep Badıllı Ayla Yavaşcan hanımefendiye ne kadar teşekkür etsem azdır. Evimin tamamı yenilendi. Allah devletten razı olsun dedi. Kocasının vefat ettiğini belirten Badıllı şimdi artık dört elle çocuklarıma sarılarak onlara hem anne hem baba olacağım dedi.

                Bir başka ev sahibi Recep Aslan ise daha önceden evde kalırken açık ve sıvasız olan duvarlardan akreplerin eve girdiğini ama yapılan bu bakımdan sonra tamamıyla yepyeni bin eve kavuştuğunu belirtti. Eşinin yemekleri mutfak olmadığı için yerde yaptığını belirten Aslan şimdi hem mutfağım var hem de mutfak dolabım Allah devletten, Valimiz Yusuf Yavaşcan ve Ayla Yavaşcan’dan razı olsun sayelerinde artık bizde güzel bir evde oturacağız dedi.

                Yaklaşık 75.000 TL’YE mal olan evlerin tamamı baştan aşağı yenilenerek sıvaları yapıldı zeminleri karo ile döşendi. Mutfakları kullanılmaz halde olan evlere mutfak dolabı yapılarak tezgâhları da yeniden yapıldı. Su tesisatları yenilenin evlerin ayrıca banyolarının ve tuvaletlerin de bakımı yapılarak fayans ile döşendi. Kapı ve pencereleri pimapenden yapılan evlerin boya ve badanası da yenilendi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: AYLA, YAVAŞCAN, EV, ZİYARETLERİNİ, SÜRDÜRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı