Adalet 8 Bin 772 TL Maaş Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı (24 Eylül Son)
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 19:35
 
Adalet 8 Bin 772 TL Maaş Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı (24 Eylül Son)
Adalet Bakanlığı 8 Bin 772 TL maaşlı kamu personeli alımı başvuruları başladı. Başvuru şatlarını taşıyan adaylar için başvurular nasıl yapılacak? Başvurular ne zaman bitecek tamamı haberimizde.
EKONOMİ Haberi
Adalet 8 Bin 772 TL Maaş Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı (24 Eylül Son)

Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığı 8 Bin 772 TL maaşlı kamu personeli alımı için ilan açıklaması yapıldı. Bakanlık personel alımında başvurular bugün başladı. 24 Eylül 2021 tarihi başvuru son tarihi.

 

Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğüne Personel Alımı

 

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 18 kişinin bakanlık merkez teşkilatı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünde çalıştırılacağı ve adayların tamamının 2020 KPSS puan sıralaması sırasına göre seçileceği açıklandı. Alınacak personeller Mühendis ünvanı ile alınacaklar.

 

Adalet Bakanlığı KPSS 60 ile Personel Alıyor

 

Adalet Bakanlığı 18 Mühendis alımında adayların 2020 KPSS P3 puanının en az 60 olması,

 

Memuriyet genel şartlarını taşımaları,

 

Lisans Bilgisayar, Bilgisayar Yazılım, Bilgisayar Sistemleri, Bilişim Sistemleri, Elektrik-Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Yazılım, Endüstri, Endüstri ve sistem, Adli Bilişim veya Matematik Mühendislikleri bolüm mezunu olmaları şartları ve haberimiz ekinde başvuru kılavuzunda belirtilen özel bilgisayar teknik konuları üzerine sertifika ve benzeri yetkinliklerin adaylarda bulunması gerekmete olduğundan başvuru kılavuzunu ayrıntılı inceleyin.

 

Adalet Yeni Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman?

 

Adalet yeni personel alımı başvuruları bugün başladı ve şartları taşıyan bütün mühendis adaylarının 24 Eylül 2021 tarihine kadar başvurularını e devlet üzerinden Adalet Bakanlığı-Kariyer Kapısı ve kursiyer kapısı isealimkariyerkapisi.cibiko.gov.tr adresi üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak: Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: Adalet, 8, Bin, 772, TL, Maaş, Kamu, Personeli, Alımı, Başvuruları, Başladı, (24, Eylül, Son),
Yorumlar
Haber Yazılımı