42 ay Urfa'da görev yaptı
Haber
28 Ağustos 2014 - Perşembe 19:21
 
42 ay Urfa'da görev yaptı
DÜNYA Haberi
42 ay Urfa'da görev yaptı

Yusuf Yavaşcan Kimdir?

1956 yılında Eskişehir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir'de tamamladı. 1979 yılı Şubat döneminde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Mezuniyeti müteakip bir yıl süre ile avukatlık stajı yaparak, Eskişehir Barosundan avukatlık belgesini aldı. 1980 yılı Mayıs ayında Eskişehir Valiliği'nde Maiyet Memuru unvanı ile idarecilik mesleğine ilk adımını attı.

Eskişehir-Çifteler İlçesinde Kaymakam Refikliği, Çankırı-Eldivan ilçesinde Kaymakam Vekilliği, Çankırı-Çerkeş İlçesinde Kaymakam Vekilliği ve Çerkeş Belediye Başkanlığı görevlerinde bulundu.

1983 yılı başında kaymakamlık kursunu tamamlayarak çekilen kura sonucu Bilecik-Gölpazarı İlçesinde asaleten kaymakamlık görevine başladı. Bu görevi sırasında bir müddet Gölpazarı Belediye Başkanlığı görevini de ifa etti.

1987 yılı Eylül ayında mahrumiyet ilçesi olarak Ağrı-Tutak ilçesinde göreve başladı. İki yıl süren bu görev sonrasında 1989 yılı Eylül ayı itibariyle Erzurum Vali Yardımcılığı görevine atandı. 1990 yılı Kasım ayında Mülkiye Müfettişi olarak İçişleri Bakanlığının Ankara Grubunda göreve başladı. Bir müddet sonra Mülkiye Başmüfettişi oldu. Yaklaşık 14 yıl süren bu görev sonrasında Bakanlar Kurulu Kararı ile atandığı Ağrı Valiliği görevine 17 Eylül 2004 tarihinde başladı. 30.12.2005 tarih ve 9864 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Şanlıurfa Valiliğine atandı. Evli ve 3 çocuk babası olan Yusuf YAVAŞCAN İngilizce bilmekte.

Vali Yavaşcan bugünkü kararname ile merkeze alındı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Urfa Haber Merkezi
Etiketler: 42, ay, Urfa'da, görev, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı