Her gün kendini daha da ileriye taşıyan Google Maps (Google Haritalar), kullanıcılarına en kaliteli hizmeti sunabilmek için sürekli olarak güncellemeler yapıyor.

Google, aynı yere gitmeyi planlayan kişilerin birlikte navigasyon uygulamasını kullanabilmelerini mümkün kılacak bir özellik için patent başvurusunda bulundu.

Teknoloji devinin "Bir Cihaza Başka Bir Cihaz Görünümünde Navigasyon Sağlama" gibi oldukça uzun bir isim verdiği özellik ile birlikte farklı yerlerden yola çıkan ve aynı yere giden kişiler birlikte yola çıkabilecekler.

Yeni navigasyon özelliği ile birlikte, ilk sürücü belirlenen hedef noktaya gittikten sonra diğer kullanıcıları da bu noktaya davet edebilecek.

Bu uygulamaları telefonunuzdan hemen silin: Kredi kartınızdan gizlice para çekiyorlar Bu uygulamaları telefonunuzdan hemen silin: Kredi kartınızdan gizlice para çekiyorlar

Ancak, bu kullanıcıların Google üyesi olmaları gerekmektedir. Grubun her üyesi, aynı varış noktası için kişiselleştirilmiş yönlendirmeler alacak. Ayrıca, tahmini varış süreleri de her kullanıcı tarafından görülebilecek.

TRAFİK KOŞULLARINI DA BİLDİRECEK

Google, yeni özellikleriyle birlikte bir araçtan aldığı trafik durumu verilerini kullanarak diğer araçların trafik sıkışıklıklarından, kazalardan veya benzer durumlardan kaçınarak alternatif rotalar oluşturabilecek. Ayrıca öncü araç, diğer araçlara park yeri önerileri gibi konularda da bilgi sağlayabilecek.

Ayrıca Google, herkesin aynı anda varış noktasına ulaşabileceği hız tavsiyeleri sunacak. Bu özellikle yolculuk esnasında grup üyelerinin birbirleriyle iletişim kurmalarına olanak tanıyacak.

Editör: Haber Merkezi