Türkiye’nin en sıcak illerinden Antalya, yabancıların büyük rağbet gösterdiği şehirlerin başında geliyor.

Özellikle Rusya-Ukrayna savaşı sırasında Antalya, ciddi şekilde göç aldı. 

Kentteki kira fiyatlarında patlama yaşandı. Hatta ev sahiplerinin kendi oturdukları evi dahi kiraya vererek köylerinin yolunu tuttuğu iddia edildi. 

Konutların fiyatları normal değerinden 10 katın üzerinde yükseldiği kentte, iş yerlerinin kiraları da katlanarak arttı. 

Ancak Ukrayna’ya geri dönüşlerin başlamasının yanı sıra Türkiye genelinde fahiş kira atışları için alınan tedbirler Antalya’da esen bu rüzgarı tersine çevirdi.

Fırlayan ev kiralarının ardından şimdi dükkan kiraları da düşmeye başladı.

Antalya Emlakçılar, Oto Galericileri ve İş Takipçileri Odası, yüksek fiyatlı kiralık dairelerin ardından, dükkan fiyatlarındaki balonun da patladığını açıkladı.

DARISI ŞANLIURFA’YA

Depremden sonra ilk karar Şanlıurfa'da çıktı! 34 kişinin ölümüne neden olmuştu Depremden sonra ilk karar Şanlıurfa'da çıktı! 34 kişinin ölümüne neden olmuştu

Şanlıurfa’da da özellikle deprem sonrası konut kiralarının fırladığı herkesin malumu. Hükümetin iki yıldır uyguladığı yüzde 25 kira artış sanırını da takan ev sahibi yok. Kentte kirası 3 bin TL olan dairesi için 10 bin TL isteyen ev sahipleri var. Dükkan kiraları da katlanmış durumda. Antalya’da konut ve iş yeri kira fiyatlarında tersine esmeye başlayan rüzgarın Şanlıurfa’da da etkili olup olmayacağı merak konusu.