Geleceğin para birimi olarak adlandırılan kripto para son zamanlarda yaşadığı düşüşler ile dikkat çekiyor. Ünlü ekonomist Selçuk Geçer’in programına katılan ICRYPEX CEO’su Gökalp İçer düşüş sonrasında yükseliş için tarih verdi.

BİTCOİNDE REKOR DÜŞÜŞ

Yüzde 20 üzerinde düşüş yaşayan bitcoin 71 bin dolar bandından 53 bin dolar seviyelerine kadar sert bir çakılma yaşandı. Bitcoindeki bu düşüş sonrasında yatırımcı tedirgin oldu. Bu noktada uzman isimlerin görüşleri merak ediliyor. Bitcoin cephesinde piyasayı neler bekliyor?

İÇER: KASIM VE ARALIK’TA YÜKSELİŞ OLACAK

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer’in programına katılan ICRYPEX CEO’su Gökalp İçer değerlendirmelerde bulundu. Geçer’in bitcoin sorusuna cevap veren İçer, “80 bin dolara kadar bir yükseliş sergileyebilir. Bu iş olacaksa yeni yıldan önce olur. Kasım sonu veya Aralık’ta bu kaldırmayı görürüz” dedi.

KRİPTO PARA NEDİR?

Sanofi'de üst düzey atama Sanofi'de üst düzey atama

Kripto para, internet üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde işlem yapmanızı sağlayan dijital bir para birimi diyebiliriz. Merkezi bir otoriteye bağlı olmayan kripto paralar, blockchain adı verilen dağıtık bir defter sisteminde saklanır. Bu sayede işlemler şeffaf ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Bitcoin ise 2008 yılında Satoshi Nakamoto adlı bilinmeyen bir kişi veya grup tarafından geliştirilen ilk ve en popüler kripto para birimidir. Bitcoin, tıpkı diğer kripto paralar gibi merkeziyetsiz ve dijital bir para birimi olmakla birlikte, diğerlerinden bazı önemli farklara da sahiptir.

Editör: Haber Merkezi