urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter
KENAN KARATAŞ

Karataş Cerablus Operasyonunu Önceden Bildi.!


KENAN KARATAŞ
24 Ağustos 2016 Çarşamba 10:40

Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu sabah saat 04:30’da Cerablus’a yönelik operasyon başlatması, yaptığı analiz ve öngörüleriyle isminden söz ettiren Siyaset Bilimci Kenan Karataş ismini tekrar akıllara getirdi. Karataş daha öncede birçok konu da iddiada bulunmuş ve ileri sürdüğü iddiaların birçoğu gerçekleşmişti.

TUBDER Başkanı ve Siyaset Bilimci Kenan Karataş dün akşam saat 20:30’da DURU TV’de yayınlanan Çoklu Pencere programına katılmış Türk Silahlı Kuvvetlerinin Cerablus’a üç gün içinde operasyon başlatılacağını ısrarla iddia etmişti. Diğer konukların ihtimal vermediği bu iddia karşısında Karataş, iddiasını tekrarlayarak altını çizmiş ve haftaya yapılacak yeni programda bu iddiasında haklı olup olmadığını konuşacaklarını ifade etmişti.

Dün akşam canlı olarak yayınlanan programda Karataş’ın ileri sürdüğü iddiası neydi ona bakalım.

Karataş: Cerablus ve Azez arasında ki 90 Km. sınır hattı Türkiye için büyük önem arz etmektedir. YPG güçleri IŞİD’in hakim olduğu bu hatta IŞİD’e karşı mücadele ediyor, bölgenin hakimiyetini ele geçirmek istiyordu. Ancak, bir hafta önce Türkiye ABD ile anlaşan Türkiye YPG’nin bölgeden geri çekilmesi şartı ile IŞİD ile bizzat kendisinin savaşacağı teminatını vermiştir. Bu anlamda Türk Silahlı Kuvvetleri üç gün içinde ABD ile yapılan anlaşma gereği Cerbalus’a operasyon başlatacaktır.

Karataş’ın bu iddiasına ihtimal vermeyen konukların farklı tezleri ileri sürmesi sonucu Karataş iddiasını yineleyerek “Biz uzmanlık alnımız gereği bölgenin röntgenini çekip masaya yatırır taşları yerine oturtmaya çalışırız.Duygusal ve anlık davranmak bizim için geçerli değildir. Tekrar söylüyor ve iddia ediyorum,Türkiye’nin Cerablus’a girmesi an meselesidir. Bu iddiamın gerçekleşip gerçekleşmediğini ise haftaya yapacağımız yeni programda masaya yatırırız, ” diyerek iddiasını altını çizmişti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık