Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ
BEDİA YEŞİL

Kalbim Beynime Mağlup Oldu


BEDİA YEŞİL
1 Aralık 2016 Perşembe 09:52
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Yine yanıldın kalbim; dost bildiklerin yine ihanet etti.

Dünya menfaatleri için dost göründüler.

Daha ne kadar olacak bu, sahi insanlık hepten mi öldü?

Hep menfaatleri varken yaklaştılar bana, sonrası sessiz kaldılar. Kapıyı hepten kapatmadılar ki, tekrar geliriz düşüncesiyle…..

En zor zamanlarında, herkesin hayır dediği anda, birleşmelerinde yanlarında olmuştum oysaki. Ufak tefek maddi sıkıntılarında da. Kayboldular, tekrar bana ihtiyaç olunca yanaşmaya çalıştılar.

Telefonlar, mesajlar, hal hatır sormalar….

Onlar için dünyadaki en iyi insandım, en güvenilir; benden başka kimse yoktu. Vicdan yapıp uykularımı kaçırdılar. Olur demedim ki, ümit vermedim, dua ettim ama başka çarede yok gibiydi, en azından benim yapacağım. Kendileri bir şeylerden fedakarlık etmiyor, beni ise hem ahiretim hem de dünyam için ateşe atıyorlardı. Sonra birden kızdım kendime, ne yapıyorsun? Bana gelinceye kadar aileleri, akrabaları, eş ve dostları var. Senin kapını ne zaman ihtiyaçları var öyle çaldılar, neyin vicdanındasın? Ve bu kez onlara yok dedim, yapamayacağımı söyledim; yok demeyi başardım. Ama yine de üzüldüm, Üzgün olduğumu bildirdim. Aaaaaaaaa o da ne? Ne selam, ne telefon, ne mesaj……

Anladım ki ben onlar için, menfaatlerine yaradığım kadar varım. Üzüldüm mü, üzüldüm tabiiiiiiki. Böyle insanlara böyle kişilere dost dediğime.

Kusura bakma kalbim, bu kez sana cevap vermeyip beynimin sesini dinlediğim için.


Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık