urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter
Mehmet Özekmekçi

EMEKLİLER VE SİYASET


Mehmet Özekmekçi
3 Mayıs 2017 Çarşamba 00:54

     Ülkemizde 10 Milyonu aşkın Emekli,Dul ve Yetimi var. Emekliler, Ülke genelinde oldukça fazla bir Nüfus ihtiva etmektedirler. Ülkemizde yapılan 2015 seçimlerinde Emeklilerin gücü ortaya çıktı.

     2015 Seçimlerinde CHP nin Emeklilere vaadi ve peşinden MHP nin Emeklilere vaatleri, seçimlerde dikkati çeken en önemli vaatler olarak yer aldı. Vatandaş bu vaatleri önemsedi. Ak Parti ise, seçim yatırımı yapmayacağını bir kez daha ifade etti. Hatta bu vaatlerin gerçekçi olmadığını ileri sürerek, Ülke ekonomisinin seçim ekonomisine dönüştürülerek, ülkenin geleceğinin risk altına atılmaması gerektiğini ileri sürdü. Bu seçimler, Ak Parti nin oy kaybetmesi ve ülkenin kaosun eşiğine gelmesine neden oldu. Ülkede  koalisyon çıkmadı ve Mecliste,  erken seçim kararı alındı. Yenilgiye doymayan muhalefet, erken seçime balıklama atladı. Sonuçta 5 Ay sonra erken seçime gidildi.

      Bu seçimde gerçeği gören Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davudoğlu ve ekibi, Emeklilerin maaşlarındaki iyileşmeleri de içeren, bir dizi iyileştirmeyi taahhüt eden, seçim beyannamesini kamuoyuna sundu. Bunun üzerine, verdiği sözleri yerine getiren AK Partiye inanan Emekliler, Ak Partiyi tercih ederek, tekrar tekbaşına iktidar olmasını sağladı. Tüm bunlar, Emeklilerin siyasi gücünün ne kadar fazla olduğunu ortaya koydu. Artık siyasetle meşgul olanlara bu gelişemeler, emeklileri dikkate almaları gerektiğini ortaya koydu.

      Millet Ak Partiye, Ülkenin istiktarının ve geleceğinin teminatı olduğu için oy vermektedir. Ancak, Türk Milleti Demokratik tavrını, Avrupalılardan daha hızlı ve daha adaletli bir şekilde geliştirdi. Bu durum, ekonomi ve refahtan daha fazla pay alma isteğini ortaya çıkartmıştır. Bu durumda kendi siyasal günün farkına varan emekliler, daha fazla  ekonomik refah ve daha fazla siyasi katılım hakkı isteyeceklerdir. Siyasilere duyrulur.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık