urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter
MEHMET AKDEMİR

15 Temmuz Darbe ve Direniş Süreci


MEHMET AKDEMİR
10 Ağustos 2016 Çarşamba 17:52

    15 Temmuz gecesi Tüm Türkiye'nin üzerine karabulutlar çöktü. ALLAH muhafaza Devlet büyüklerimizden bir saat daha haber alınamasaydı ya da alınan haberlerde gözlatı veya rehin haberi gelmiş olsaydı, Ülke olarak, Millet olarak Elli yıl geriye giderdik. Rabbim fırsat kollayanlara fırsat vermedi, Kötülük ve bölücülük yapan Şer odaklarına o imkanı vermedi. Ve çok Şükür ki Reis'in meydanlara inin talimatı, Devlet Bahçeli'nin "Devlet"lik duruşu ve Muhalefetten de sağduyulu düşünen Milletimiz Direnişi ile bu Darbeye dur dedi.

     Bu Direniş gösterdi ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Namusuna, Ailesine, Bayrağına, Vatanına, Milletine,Toprağına müdahale edildiğinde en ağır şeklde tepkisini gösteriyor hatta can siperhane engel olabiliyor. 15 Temmuz Ülkemiz için de Uluslararası güçler içinde bir Milat olmuştur, herkes Türk'ün gücünü görmüş, yanında olan veya olmayan herkes bu büyük Direnişe saygı duymuştur. Şüphesiz bu hain Planı uygulamak isteyenlerin planı bozulmuş, Allah'ın izni ve İnsanımızın da Asil duruşuyla bertaraf edilmiştir. Yüce Rabbim bu kötülüklerden de bir takım iyiliklerin çıkmasına imkan vermiş ve bu pis oyunu oynamak isteyenlerin de en çok istediği, milletimizin arasına nifak sokmayı görev sayanlara karşı, Bir ve Beraber olmalarını sağlayarakta en güzel cevabı verdirmiştir. Rabbimizin Bakara Süresi'nde belirttiği "Şer gördüğünüzde hayr, hayr gördüğünüzde de sizin için şer olabilir" ayeti tabiri caizse bugün ortaya çıkan tablo için yazılmış sanki. Allah'ın izni ile Halkımızın duruşu ve cesareti ile Cumhurbaşkanı'mızın çağrısı ve Siyasi İradenin Basireti bu darbenin püskürtülmesinde önayak olmuş ve Kalkışma veya Darbe adı her neyse adeta Vatandaşın üzerine doğrultulan Tank, Top, Tüfek ve Silahların altında ezilmiştir. Yıllardır süre gelen siyasi gerilim ve kopukluk Devlet adamlarının arasını açmış, Bürokraside ayrışmaya yer açmış, Stk'larda bölünmüşlük yaratmış, İş Adamlarının arasında kangren olmuş adeta kılcal damarlardaki "Ur" gibi durmuştu. Öyle ki Ülkeler arasında bile kopmalara ve kırılmalara sebebiyet vermişti. Şükürler olsun ki bu süreçten sonra ilişkilerde düzelmeler kendini gösterdi. Şimdi yapılması gereken tasfiye veya temizlik adı verilen operasyonlar neticesinde gerçekten bu yapı ile ilişiği olanları tespit etmek ve onalrı ayıklamaktır. Bunu yaparken de yaşın yanında kurunun gitmemesi için de bilgisi olan herkeslerin bu konuda Türkiye Cumhuriyeti'nin temel taşı olan Güvenlik birimlerine ve Adli mercilere yardımcı olmasıdır.

     İşte şimdi tam da bu noktada bizlere düşen şey; Vatandaş, Bürokrat, Siyasi İrade vs her kim varsa sağduyulu bir şekilde bunun yapılanmasını tamamlayarak bunu fırsata çevirmek, bu birlik ve beraberlik ile istediklerimizi daha kabul edilebilir bir seviyeye veya makul bri sürece geçirmek için de gün doğdu, fırsat kapıya geldi. Bunun için de bu İnsanlık dışı Darbe'yi gerçekleştirenlerin vermiş olduğu zarar veya yol açtığı veyahut açacağı her türlü mağduriyet giderilmeli, İnsanlarımıza Devletimizin de İnsanımızın her türlü yanında olduğunu göstermeliyiz. Tüm bunlar sonucunda İnşallah oluşan o olumlu hava ile toplum ve sistem bünyesi bu mikroplardan temizlenecek ve TÜRKİYE'm daha rahat nefes alacaktır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık