urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa AKÇAKALE Ziraat Bankası neden bakiye talep ediyor?

Ziraat Bankası neden bakiye talep ediyor?

Ziraat Bankası Şanlıurfa Akçakale Şubesi'nin bireysel vadesiz hesap açmak isteyenlerden 500 TL bakiye talep edip, "Paranız yoksa gidip borç alın birisinden" dediği iddia edildi.

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2018 Çarşamba 12:43
Ziraat Bankası neden bakiye talep ediyor?

Ziraat Bankası'nın ise dolandırıcılık suçuna karışanlara yönelik şüphelenilen Suriyelilerden talepte bulunduğu anlaşıldı.

Ziraat Bankası Şanlıurfa Akçakale Şubesi hakkında farklı bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre şube, bireysel vadesiz hesap açmak isteyen 18 yaş üstü vatandaşlardan 500 TL hesaba yatırmalarını istedi. Bunun üzerine bir vatandaş şubeye giderek oğlundan istenen paranın resmi olmadığını, bankanın böyle bir talepte bulunmayacağını şayet bulunuyorsa resmi bir belge ile bunu resmiyete dökmelerini istedi ancak şubede görevli memur 500 TL yatırılmadığı takdirde hesap açmayacaklarını belirtip banka müdürü ile görüşmesi gerektiğini söyledi. Olaya dahil olan müdür ise "Gidip bir yerden para bulun 500 TL olmadan hesap açmıyoruz. Parayı daha sonra geri çekersiniz" dedi.

Vatandaş kendisinden 500 lira talep edilmesini an be an kaydetti. Görüntüde bir yetkili, Suriyelilerin hesap açtıklarını ancak kullanmadıkları için böyle bir önlem aldıklarını anlatıyor.

DOLANDIRICILIK SUÇLARINA YÖNELİK ÖNLEM

Ziraat Bankası yetkilileri ise, bazı Suriyelilerin dolandırıcılık suçlarına karıştıklarını, bazı şubelerinin bu nedenle şüphelendikleri şahıslardan bir miktar bakiye talep ettiklerini bildirdi.

 

Mustafa ARISÜT/AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık