Ana Sayfa Genel Yürüyen Merdivenli Üst Geçit Hizmete Girdi‏

Yürüyen Merdivenli Üst Geçit Hizmete Girdi‏

Şanlıurfa Belediyesi tarafından araç ve yaya trafiğinin en yoğun olduğu Atatürk Bulvarı’nın Emirgan kısmında SGK Hizmet Binası ile Bahçelievler Bölgesini birbirine bağlayan kısımda yaptırılan son derece modern, yürüyen merdivenli üst geçit hizmete girdi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:25
Yürüyen Merdivenli Üst Geçit Hizmete Girdi‏
Bir süredir deneme çalışmaların yapıldığı yürüyen merdivenli üst geçit hafta sonundan itibaren hizmete girmesiyle SGK İl Müdürlüğü ile Bahçelievler geçiş güzergâhı üzerinde yaşanan yaya trafiğinde rahatlanma sağlandı.

Belediyenin yaptığı yürüyen merdivenli ve asansörlü üst geçidi, özellikle Abide ile Yenişehir bölgesinden gelen ve Bahçelievler’e geçmek isteyen yayaların sıklıkla kullandıkları gözlendi. Şanlıurfa Belediyesi yaptırdığı ve hizmete koyduğu yürüyen merdivenli üst geçitle yayaların karşıdan karşıya geçme güvenliği önemli ölçüde sağladı.

Bu arada 21 Mart 2011 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen yürüyen merdivenli üst geçidin sözleşmeye göre 17.10.2011 tarihinde bitmesi hedeflenmişti. Hizmete gireceği tarihten daha erken bitirilen ve vatandaşların kullanımına açılan yürüyen merdivenli üst geçit hem yayaları hem de araç sürücülerini sevindirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık