Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Yolda Kalan Barış

Yolda Kalan Barış

Hakkâri'nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK tarafından yapılan terör saldırılarına her kesimden tepki Çığ gibi yağıyor. Bir Tepki'de Şanlıurfa Barosu'ndan geldi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
Yolda Kalan Barış
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Şanlıurfa Barosu yaptığı basın açıklamasında; ''Ne zaman barışa dair umutlarımızı avuçlarımızda büyütsek, her seferinde kursağımıza “şiddet”le bir yumruk saplanıverir. Ne zaman uzlaşı ve sağduyu toplumda egemen olmaya başlasa, yerinde ve zamanında, kararlı ve cesur adımlarla koşmasını beklediklerimiz inanılmaz kararlarıyla bunu yıkmayı başardı.

 

Silah tutanlar için tetiğe basmanın kalem tutmaktan daha kolay olduğunu biliyoruz. Kimin tarafından ve kime yönelik yapılırsa yapılsın insan yaşamına yönelen saldırının ahlaki bir meşruluğu olamaz. İşte bu koşullarda Hakkâri’nin Çukurca İlçesinden gelen ölüm haberlerinden, Şanlıurfa Barosu olarak büyük acı duyuyor, yaşam hakkını ortadan kaldıran her türlü eylemi kınıyoruz.  Yaşamını kaybedenlere Allah’tan rahmet yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyoruz dedi.

 

4 Kasım 1950 tarihli Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin 2. maddesinde koruma altına alınan “herkesin yaşama hakkının vazgeçilmezliğine” vurgu yapmak istiyoruz. Silahların konuştuğu bir dünyada insancıl sivil bir dilin oluşmasının imkânsız olduğunu biliyoruz. Umutlarımızı korumak istiyoruz çünkü biz barışı özledik. Görünen o ki, yolda bırakılan bir barış treniyle karşı karşıyayız. Duran bu treni harekete geçirmek için ise sağduyuya ve her zamankinden daha fazla enerjiye ihtiyaç duyduğumuz ise apaçık ortadadır dedi.

 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık