urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Siyaset YÖK, Harran Üniversitesi Rektörü Taşaltın Hakkında İnceleme Başlattı

YÖK, Harran Üniversitesi Rektörü Taşaltın Hakkında İnceleme Başlattı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın’ın gündeme bomba gibi düşen konuşması hakkında YÖK’ün inceleme başlattığını açıkladı

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2018 Çarşamba 20:25
YÖK, Harran Üniversitesi Rektörü Taşaltın Hakkında İnceleme Başlattı

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ömer Çelik’e Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın’ın gündeme bomba gibi düşen konuşması da soruldu.

Çelik, "Bu konudaki AK Parti^nin kurumsal görüşü şu şekildedir: Bu tip ifadeleri katılmıyoruz. Sorunlu buluyoruz. YÖK de bu ifadeleri inceliyor. YÖK tarafından bir değerlendirme yapılacağı bilgisi var bizde. AK Parti bu tip ifadeleri sorunlu olarak görür." dedi.

Harran Üniversitesi Rektörü Taşaltın, Akit TV’de yaptığı konuşmada "İslami olarak şu anda Cumhurbaşkanına itaat etmek farzdır. Karşı çıkmak harpten kaçmak gibi haramdır." demişti.

Bu açıklamaya ilk tepkiyi Ak Parti Grup Başkanı Naci Bostancı göstermişti. Bostancı, açıklamanın Rektörlük makamında aranan akademik müktesebatla ilgisi olmadığını belirtmişti.

 

Ajans Urfa

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Yıldız ve Beyazgül'den flaş ziyaret!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık