Ana Sayfa Siyaset Yıldız: Sorun yaşayan ikametini değiştirebilir

Yıldız: Sorun yaşayan ikametini değiştirebilir

Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saadetin Bilgin'in Birecik ve Halfeti ile ilgili açıklamalarına tepki gösteren AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız, "Birecik ve Halfeti ilçemizde sınırlarla ilgili sorun yaşayan vatandaşımız ilçe ikametgah yerini ve adresini değiştirebileceği tavsiyesinde bulunuyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2018 Pazartesi 16:44
Yıldız: Sorun yaşayan ikametini değiştirebilir

Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Saadetin Bilgin, bugün Birecik ve Halfeti ile ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme otururken, özellikle sosyal medya üzerinden büyük eleştiri aldı.

Bilgin son olarak açıklamasını geri çekerken, AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız da konuyla ilgili bir açıklama yaparak, Birecik ve Halfeti konusunda sorun yaşayan vatandaşların ikametlerini değiştirebileceklerini dile getirdi.

Yıldız açıklamasında şunları söyledi:

"Birecik ve Halfeti ilçemiz, kökü ve özleri itibariyle, Şanlıurfa'mıza bağlı ortak değerleri paylaştığımız güzide ilçelerimizdendir. Kamuoyunda oluşturulmak istenen, Birecik ve Halfeti'nin Gaziantep ilimize bağlanması girişimini şiddetle reddediyoruz.

Bugün için iki ilçemizde ilgili suni gündem oluşturulmaya çalışılıyor. Bizler buna izin vermeyeceğiz. Birecik ve Halfeti ilçemizde sınırlarla ilgili sorun yaşayan vatandaşımız ilçe ikametgah yerini ve adresini değiştirebileceği tavsiyesinde bulunuyoruz.

Tekrar etmekte fayda görüyorum, biz 13 ilçemiz ile birlikte aynı suyu, aynı ekmeği ve aynı gelenek ve görenekleri hep birlikte kardeşçe yaşıyoruz. Biz birlikte güçlü Şanlıurfa'yız..."

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Başkan Ayhan kararını verdi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık