Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel YETİŞKİN : Şanlıurfa'da 50 Bin Diyabet Hastası Var

YETİŞKİN : Şanlıurfa'da 50 Bin Diyabet Hastası Var

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Abdulkadir Yetişgin, diyabet hastalığının her geçen gün yaygınlaştığını belirterek, "Kentimizde yaklaşık 50 bin diyabet hastası olduğu tahmin ediliyor" dedi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:26
YETİŞKİN : Şanlıurfa'da 50 Bin Diyabet Hastası Var
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Dr. Yetişgin, makamında düzenlendiği basın toplantısında, hastane bünyesinde diyabet polikliniğinin hizmete girdiğini, söz konusu poliklinik bünyesinde planlanan dosya takip sistemiyle de hastalarının tedavisinin ve son durum değişikliğine ilişkin kontrollerin rahatlıkla yapılabileceğini söyledi.

Diyabetin dünya da her geçen gün arttığına dikkat çeken Dr. Yetişgin, farklı ülkelerde farklı dillerde konuşan farklı yaşam kültürlerine sahip, milyonlarca insanın bu hastalıkla mücadele ettiğini ifade etti.

Şanlıurfa'da da diyabetin Yaygın olduğuna değinen Dr. Yetişgin, şunları kaydetti:

"Şanlıurfa'da yaklaşık 50 bin diyabet hastası olduğu tahmin ediliyor. Diyabet sık görülen kronik bir hastalıktır. Karmaşık bir tedavi programı vardır. Bu nedenle hastalıkla ilgili eğitim büyük önem taşımaktadır."

-14 Kasım'da AKŞ ölçümü yapılacak

Dr. Yetişgin, toplumda diyabet hastalığı konusundaki duyarlılığı artırmak amacıyla 14 Kasım 2011 Günü kutlanacak Dünya Diyabet günü etkinlikleri kapsamında ücretsiz Açlık Kan Şekeri (AKŞ) ölçümlerinin yapılacağını bildirdi. Ayrıca etkinlikler kapsamında uzman hekimlerce "Diyabet Bilgilendirme Semineri" düzenleneceğini kaydetti.


Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

Trump'tan Gülen'in iadesiyle ilgili talimat!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık