Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Yerliye 5, Yabancıya 30! (özel)

Yerliye 5, Yabancıya 30! (özel)

Şanlıurfa'daki tarihi ve turistik mekanlara ziyarete gelenler, yiyip içtikleri gıdaların yüksek fiyattan satılmasından şikayetçi.. Valiliğe, çok sayıda şikayet dilekçesi verildi.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:28
Yerliye 5, Yabancıya 30! (özel)
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Mücahit YOLCU'nun Özel Haberi...

Özellikle Balıklıgöl Platosu'ndaki inanç merkezleri ile turistik yerleri ziyarete gelenlere yiyeceklerin yüksek fiyattan satıldığı iddia edildi.Lahmacun fiyatının 30 liraya, kebap çeşitlerinin ise 40 liraya kadar yüksek fiyatla satıldığı ileri sürülürken; akla zabıta ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerinin denetlemelerinin yetersiz olduğu geliyor. Esnafın, yerli turistlerin Türkçe konuşup konuşmadığına bakarak fiyat belirledikdikleri öne sürüldü. Fiyatlardan şikayetçi olan bazı vatandaşlar, hazırladıkları dilekçelerle valiliğe başvurdu.

Yerli bazı turistler, "Buna resmen dost kazığı diyorlar. Hadi yerli vatandaşları anladık. ama yabancılar açısından imajımızın ne kadar kötülendiğini düşünecek olursak bu bir ayıptır. 1 liralık çay bile 5 liraya satılıyor. Bu şekilde turisti nasıl çekeceğiz merak ediyorum. Yetkililerin duyarlı olması gerekiyor" ifadelerini kullandı.
  

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri konu ile ilgili açıklama yapmazken; zabıta ekiplerinin ise, belirli aralıklarla denetimler gerçekleştirdiği bilidirildi.


Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık