Ana Sayfa SURUÇ Yaşlı adamın baston almaya parası olmayınca..

Yaşlı adamın baston almaya parası olmayınca..

Suruç'ta yaşayan ve 4 yıl önce sol bacağını kaybeden 67 yaşındaki Sadık Akyüz, maddi sıkıntılar nedeniyle tekerlekli sandalye alamayınca plastik sandalyeyi baston gibi kullanmak zorunda kaldı.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2018 Pazar 15:05
Yaşlı adamın baston almaya parası olmayınca..

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde yaşayan 67 yaşındaki Sadık Akyüz, kendisine tekerlekli sandalye alamadığı için plastik sandalyeyi baston olarak kullanıyor.

4 yıl önce diyabet hastalığı nedeniyle sol bacağı kesilen ve bu şekilde hayatına devam etmek zorunda kalan Akyüz, maddi sorunları nedeniyle kendisine tekerlekli sandalye alamadı. Hiç evlenmeyen ve yalnız yaşayan Akyüz, dışarı çıktığı zamanlarda plastik sandalyeyi baston gibi kullanmak zorunda kaldığını söyledi.

Yaşlı adam yardım beklediğini belirterek, "Şeker hastasıyım ve iki kez de felç geçirdim. Mecbur kalmadıkça dışarı çıkmıyorum. Tekerlekli sandalye olmadığı için sandalyeyi baston gibi kullanıyorum. Yorulunca üzerine oturuyorum, kendimi iyi hissedince yoluma devam ediyorum. Yetkililerden isteğim bana protez bir bacak taktırmaları ya da bir tekerlekli sandalye yardımı yapmaları" ifadelerine yer verdi.

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık