urfahabermerkezi Facebook
urfahabermerkezi Twitter

Ana Sayfa Genel Yağmura Hazır Olun...

Yağmura Hazır Olun...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre tüm yurt yarından itibaren yağışlı havanın etkisine giriyor.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29
Yağmura Hazır Olun...

Meteoroloji'den yağış uyarısı! Türkiye yarından itibaren yağmurlu havanın etkisine giriyor. İşte sabah saatlerinden itibaren yağış beklenen bölgeler;

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu'nun güneydoğu kesimleri ile yarın sabah saatlerinde Kırklareli ve İstanbul'un kuzey kıyı ilçelerinin yağmur ve yer yer sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç Anadolu başta olmak üzere Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik yaşanmayacak.Ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

 

YOĞUN SİS UYARISI!

 

İç Anadolu başta olmak üzere Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 

BÖLGELERDE HAVA DURUMU:

 

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Kırklareli ile İstanbul'un kuzey kıyı ilçelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğusunda yer yer sis hadisesi bekleniyor.
EGE: Parçalı ve az bulutlu, Güney Ege kıyılarının yer yer çok bulutlu tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

 

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile Antalya'nın Finike, Kaş ve Gazipaşa ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Göller Yöresi'nde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

 

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

 

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

 

DOĞU ANADOLU: Parçalı, bölgenin güney ve batısının çok bulutlu, Bitlis, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık