Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa VİRANŞEHİR Viranşehir'de Sürekli Atan Şaltere Parkeli Çözüm

Viranşehir'de Sürekli Atan Şaltere Parkeli Çözüm

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde aşırı yüklenmeden dolayı sürekli atan trafo şalteri, mahalle sakinleri tarafından üst üste dizilen parke taşları ile sabitlendi. Şalterin bu şekilde bırakılmasının tehlikeli olduğunu söyleyen bazı vatandaşlar ise buna tepki göstererek, taşları kaldırdı.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2017 Pazar 10:49
Viranşehir'de Sürekli Atan Şaltere Parkeli Çözüm
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde aşırı yüklenmeden dolayı sürekli atan elektrik trafosunun şalteri vatandaşları ilginç bir metoda yöneltti.

Vatandaşlar, trafo çevresindeki 11 parke taşını sökerek, trafo kapağını açtı. Yerden yaklaşık 1 metre yüksekliğindeki şaltere kadar parke taşlarını üst üste dizen vatandaşlar, taşları şalterin kolunun altına sabitledi. Mahalle sakinleri tarafından alınan önlemle şalterin yeniden atması geçici süre engellendi. Durumu gören bazı vatandaşlar da şalterin bu şekilde bırakılmasının tehlikeli olduğunu söyleyerek, parke taşlarını kaldırdı.

Duyarlı vatandaşlar, aşırı yüklenmeden atması gereken şalterin bu şekilde elektrik devresini kapatamayacağını, bunun da trafonun yanmasına ya da patlamasına sebep olabileceğini belirterek, parke taşlarını dizenlere tepki gösterdiler.

 

 

 

 

 

urfadasin 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık