Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa VİRANŞEHİR Viranşehir Çadırkent İşçilerinin Durumu Resmen Belli Oldu

Viranşehir Çadırkent İşçilerinin Durumu Resmen Belli Oldu

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah Konaklama tesisinde işten çıkartılanlar istediğini alamadı ama Viranşehir Çadırkentte çalışan ve son aylarda işsiz kalma korkusu yaşayanların mücadelesi olumlu anlamda resmen sonuç verdi.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2017 Cuma 21:12
Viranşehir Çadırkent İşçilerinin Durumu Resmen Belli Oldu
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

Bugün AFAD Başkanlığı tarafından Şanlıurfa Valiliğine gönderilen yazıyla, Viranşehir Çadırkentte sözleşmesi bir süre önce Kasım ayı sonunda bitecek ve işsiz kalacak 526 işçinin çalışma süresinin 2018 Ocak ayı sonuna kadar uzatıldığı bildirildi. AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu imzasıyla Şanlıurfa Valiliğine gönderilen yazıda yaklaşık 2 ay daha işsiz kalmaktan kurtulan 526 işçinin 2018 Ocak ayının sonuna kadar işlerinin uzatılması işçileri sevindirdi. Onlar, çalışmalarının 1 ay uzatılacağını beklerken 2 ay uzatılması ve bu arada taşeron yasasının mecliste son şeklini alacağı dönemde çalışıyor olmalarından yasadan faydalanma ümitlerinin olduğunu belirttiler.

SINIRLARIMIZDAN TOPLU GÖÇ HAREKETLİĞİ OLASILIĞINA KARŞI SÜRE 2 AY UZATILDI

Viranşehir Çadırkentte çalışan İşlerin çalışma sürelerinin 2 ay daha uzatıldığına dair AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu imzalı yazısında şu ifadelere yer verildi; ” Viranşehir geçici barınma merkezinde misafir edilen Suriyelilerin Adana Sarıçam Geçici Barınma Merkezine transfer edildiğinden hizmet alım ihalelerinin başkanlığımızın talimatıyla sonlandırılacağı ancak sınırlarımızdan toplu göç hareketliği olasılığına karşı Viranşehir Geçici Barınma Merkezinin hazır tutulması amacıyla 31.01.2018 tarihine kadar hizmet alımı ihalelerinin uzatılması talep edilmektedir. Talebiniz başkanlığımızca uygun görülmüş olup uygulamada aksaklığa meydan verilmemesi hususunda gereğini rica ederim”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Urfadasin 

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık