Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Vatandaşın Sağlığı İle Oynuyorlardı

Vatandaşın Sağlığı İle Oynuyorlardı

Şanlıurfa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda üretimi yapan veya satan işyerlerine yönelik denetimlerini artırdı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
Vatandaşın Sağlığı İle Oynuyorlardı
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

Şanlıurfa Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerce kent merkezindeki işyerlerine yapılan denetimlerde, mevzuata uygun üretilmeyen teknik ve hijyenik koşullara uygun olmayan, eksik gramajlı ekmek, son kullanma tarihleri geçmiş muhtelif gıda ürünlerine el konuldu.

     Eksik gramajlı ekmek ve miadı geçmiş gıda maddeleri satan işyerleri hakkında ise Zabıta Müdürlüğünce gerekli yasal işlemler başlatıldı.

      Zabıta Müdürlüğü olarak halkın sağlığını birinci planda tuttuklarını kaydeden Şanlıurfa Belediyesi Zabıta Müdürü Burak Küçük, “Kent merkezindeki gıda üretim ve satış yerlerini, ilgili mevzuatların bize vermiş olduğu görev ve yetkiler doğrultusunda denetliyoruz. Gerekli kontrol ve denetimlerimiz artarak devam edecektir” dedi.

     Küçük, “Müdürlüğümüze bağlı Zabıta ekiplerimizin yapmış oldukları kontrol ve denetimler neticesinde, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığının ilgi tebliğine aykırı olarak üretilen 2585 adet noksan gramajlı francala ekmeğe ve son kullanma tarihleri geçmiş 1939 adet muhtelif gıda ürünlerine el konulmuş olup, mevzuatlar çerçevesinde gerekli yasal işlemlere tabi tutulacaktır. Halkımızın bu konularda daha duyarlı olmasını ve bu konudaki şikâyetlerini, Belediyemiz Beyaz Masaya bildirmesini rica ederiz” diye konuştu.

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık