Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel VALİ NURİ OKUTAN ŞURKAV YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI

VALİ NURİ OKUTAN ŞURKAV YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan Şanlıurfa Kültür Sanat ve Araştırma Vakfı’nın (ŞURKAV) Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
VALİ NURİ OKUTAN ŞURKAV YÖNETİM KURULU TOPLANTISINA KATILDI
whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi

ŞURKAV’ın ilk toplantısına katılan Vali Okutan, hizmet binasını gezip, Genel Sekreter Şükrü Üzümcü’den yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Toplantıda 17 yıllık süreçte vakfın yaptığı çalışmalarla ilgili hazırlanan sunumu izleyen Vali Okutan, ŞURKAV’ın yaptığı çalışmaların idari bir görevden çok Şanlıurfa’nın kültürünü, anlayışını ve düşüncesini yansıtan bir çalışma ruhu taşımak zorunda olduklarını söyledi.

Şanlıurfa’nın değerlerinin yaşanması, öğrenilmesi ve yansıtılması için çaba sarf edeceklerini söyleyen Vali Okutan, “Bizden öncekiler gibi; belki daha canlı, daha güzel şeylere imza atmak isteriz” dedi.

“Medeniyeti Taşıyan Musikidir”

ŞURKAV’ın kültür alanında yaptığı çalışmalarla ilgili olarak “Medeniyeti taşıyan musikidir” diyen Vali Okutan, “Musiki gönlümüzden, dünyamızdan ayrı bir şeydir. Hz. İbrahim’den musikiyi ayıramazsınız. Buradaki manevi havadan musikiyi ayıramazsınız” şeklinde konuştu. Vali Nuri Okutan, ŞURKAV’ın bu yönde yapacağı çalışmaları destekleyeceğini sözlerine ekledi.

Balıklıgöl’de bulunan ŞURKAV’ın hizmet binasına Vali Nuri Okutan’ı ŞURKAV Genel Sekreteri Şükrü Üzümcü ve Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. ŞURKAV personeli ile tanışan Vali Okutan’a Vali Yardımcıları Yıldıray Malgaç, Salih Gelgeç ve Ferhat Burakgazi de eşlik etti.

whatsaap İhbar Hattı Urfa Haber Merkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık