Reklam Alanı
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Vali Güvenç “Sizlerle Gurur Duyuyorum”

Vali Güvenç “Sizlerle Gurur Duyuyorum”

Şanlıurfa Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Durak Parlakçı’nın organizesi ile Şanlıurfa’ya gelen Yassı Çelik İthalat İhracat ve Sanayicileri Derneği (YİSAD) Başkan ve Üyeleri, programları kapsamında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi odası Başkanı E. Sabri Ertekin’e de bir ziyaret gerçekleştirerek Şanlıurfa’nın mevcut ekonomik durumu ve potansiyelleri hakkında bilgi aldı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:25
Vali Güvenç “Sizlerle Gurur Duyuyorum”
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Vali Celalettin Güvenç’in de katıldığı organizasyonda aralarında Şanlıurfa Belediye Başkanvekili Emin İzol ,ŞUGİAD Başkanı Mehmet Öksüzoğlu ile ŞUTSO Meclis Üyeleri İbrahim Yetkin, Bakır Kama, Mehmet Çalışkan ve Yusuf Gülhan’ın da bulunduğu İstanbul ve Şanlıurfa’dan yaklaşık 80 kişilik işadamı hazır bulundu.  

Başkan E Sabri Ertekin’in açılış konuşmasının ardından, Karacadağ Kalkınma Ajansı koordinatörü E. Uğur Divitçi Şanlıurfa’nın iş alanları ve bu iş alanlarındaki yatırım fırsatlarını aktardı, ayrıca teşvik kapsamında olan ilimizin yatırımcılara uygulanan ayrıcalıkları anlattı. Ardından ilimizin ihracatçı firmalarının tanıtıldığı bir slayt gösterimi yapıldı. Daha sonra Vali Celalettin Güvenç bir konuşma gerçekleştirdi ilimizin tarihinden tarım ve sanayideki konumundan ve daha önce idarecilik yaptığı yerlerden bahsederek her ilin kendine has durumlarının olduğunu aktardı. Vali Güvenç “ görüyorum ki devlet, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör bir araya gelmiş, ne kadar güzel bir organizasyon oluşturulmuş. Türkiye’nin geleceği herkes üzerine düşeni yaptığı sürece asla olumsuzluğa düşmeyecektir. Özel sektörde çalışmaları oldukça güzel gidiyor. Ülkemize, milletimize ve memleketimize verdiğiniz tüm kazanımlardan ötürü sizlerle gurur duyuyorum” dedi.

 

YİSAD Başkanı Tuncay Sergen ise yaptığı konuşmada öncelikle dernek tanıtımını yaparak yapılan faaliyetler hakkında bilgi verdi. Ayrıca Şanlıurfa’da bulunmaktan çok mutlu olduğunu da belirten Başkan Sergen, yılda birkaç kez Türkiye’nin farklı illerinde bu tür etkinlikler gerçekleştirdiklerini ve çok verim aldıklarını aktardı. Bu tarz bir  toplantıyı da Şanlıurfa’da yapmak istediklerini ifade eden YİSAD Başkanı Tuncay Sergen “Bu  vesileyle Şanlıurfa’ya gelmekten oldukça mutlu olduk” dedi.

 

Toplantının ardından YİSAD tarafından Vali Celalettin Güvenç’e, Şanlıurfa Belediye Başkanvekili Emin İzol’a, ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin’e, ŞUGİAD Başkanı Mehmet Öksüzoğlu’na ve Şanlıurfa Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Durak Parlakçı’ya katkılarından dolayı birer plaket sunuldu. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi odası Başkanı E. Sabri Ertekin de günün anısına YİSAD Başkanı Tuncay Sergen ve Mehmet Fincancı’ya birer plaket takdim etti. www.urfahabermerkezi.com


Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık