Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Siyaset Vali Erin’den Basın Bayramı Mesajı

Vali Erin’den Basın Bayramı Mesajı

Basında sansürün kaldırılışının 109’uncu yıldönümü, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, milli birlik ve beraberlikte önemli bir işlevi olan basını ve bu duyarlılıkla çalışan basın mensuplarının bayramını tebrik etti.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2017 Pazartesi 15:09
Vali Erin’den Basın Bayramı Mesajı
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Basında sansürün kaldırılışının 109’uncu yıldönümü, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, milli birlik ve beraberlikte önemli bir işlevi olan basını ve bu duyarlılıkla çalışan basın mensuplarının bayramını tebrik etti.

Vali Erin, mesajında şunları ifade etti:

Bilindiği gibi, Osmanlı İmparatorluğu döneminde, 1908 yılında ilan edilen ikinci meşrutiyetle birlikte basındaki kamusal sınırlamalar kaldırılmış, basın yayın organları ilk kez sansürsüz yayın yapma özgürlüğüne kavuşmuşlardı.

Dünyanın her köşesinde ve tarihimizin her döneminde en zor görevleri üstlenen; bazen savaş cephelerinde bazen bir patlamanın ortasında kalan, toplumun haber alma ihtiyacını karşılamak için karşılığı madden ölçülemez bir emek ve çaba sergileyen basın çalışanlarının bu gayretleri gerçekten de takdire şayandır.

Toplumu belli bir gaye çerçevesinde bir araya getiren, ortak fikir oluşturan, milli birlik ve beraberlikte en önemli mihenk taşı olan basınımız, demokrasinin yerleşmesinde önemli katkılar sunmuş, üstlendiği misyonla ülkemizde de demokrasinin kökleşmesine en büyük katkıyı sağlamıştır.

Devletle millet arasında bir köprü vazifesi gören, çağdaş bir toplumun oluşmasında yön verici özelliği olan basınımızın ve çalışanlarının haklarının tam olarak teslim edildiği günler dileğiyle tüm basın mensuplarımızın bu önemli gününü tebrik ederim.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

İçişleri Bakan Yardımcısı sınırda

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık