Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Dünya Üzerinden Yüründükçe Elektrik Üretiyor

Üzerinden Yüründükçe Elektrik Üretiyor

Londra'da tasarlanan akıllı sokakta, insanlar yürüdükçe yerdeki özel döşeme elektrik üretiyor.

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2017 Pazar 19:39
Üzerinden Yüründükçe Elektrik Üretiyor
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Avrupa'nın en işlek caddelerinden biri olan İngiltere'nin başkenti Londra'daki Oxford Caddesi'nde bir ara sokak olan "Bird street", dünyanın ilk akıllı sokağına dönüştürüldü.

500 BİN STERLİNE MAL OLDU

Habertürk Gazetesi'nin özel haberine göre, 500 bin sterline mal olan yenileme işlemi sonrasında cadde, yürürken kinetik enerji üreten fayanslar ve atmosferdeki kirletici gazları uzaklaştıran "temiz bir hava tezgahı" da dahil olmak üzere dünyanın her tarafından en yeni yeşil enerji üretim teknolojilerini içeriyor.

ÜZERİNDE YÜRÜNDÜKÇE ENERJİ ÜRETECEK

Fayanslara döşenen astarla üzerinden yürüyen insanlardan enerji üretecek olan sokakta ayrıca hava arındırıcı olarak ikiye katlanan bir oturma alanı ve fosil yakıt emisyonlarında bulunan azot oksit gazı emici özel boya kaplı yüzeyler yer alıyor.

ELEKTRİK CADDE AYDINLATILMASINDA KULLANILIYOR

10 metre karelik alanda bulunan kiremitlerle üretilen enerji, yola gömülü şekilde duran düşük enerjili bluetooth vericilerine iletilerek bir uygulamaya aktarılıyor. Atılan adımlar sayesinde elde edilen enerjinin cadde aydınlatmasında kullanıldığı belirtilirken adım atan kişiler de Oxford Caddesi'ndeki çeşitli mağazalarda indirim kazanıyorlar.

 

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık