×
×
Ekonomi
Urfa'nın yeni bir köyü daha oldu...
İl Genel Meclis Ekim ayı 1. oturumunu Ak Parti Birecik İlçe İl Genel meclis üyesi İl Genel meclis 2. Başkanı Sait Bağlı yönetti.
28 Ağustos 2014 Perşembe 19:29

Şanlıurfa İl Genel Meclisi Ekim ayı 1. birleşiminde bir mezranın daha bağımsız bir köy statüsüne alınması kararı alındı. İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz'un Ak Parti 4. büyük kongresinde görevli olduğu için Meclisi 2. Başkan Sait Bağlı yönetti.

 

İl Genel Meclis toplantı salonunda Meclis üyelerinin oturumun yapılması için çoğunluğu oluşturmasının ardınan Meclis Müdür Fethi Yaban, bir önceki toplantılara ait tutanakları okuyarak Meclis üyelerinin oyuna sunması ile 2012 yılı Ekim ayı 1. birleşim toplantısı başladı.

 

Sait Bağlı Meclise vekaletten Başkanlık ederken, Meclis katipliklerini ise Mehmet Şık ve Kadir Karadağ yaptılar. Meclis üyelerinin hazırlamış olduğu raporların okunmasından sonra gündeme yer alan diğer gündem maddelerine geçildi.

 

Şanlıurfa'nın Bozova İlçesi Özgören muhtarlığına bağlı Işınlı mezrasının bağımsız olarak aynı adla köy statüsüne getirilmesinin Meclis üyelerinin oy birliği ile kararı aldı.

 

Öte yandan Şanlıurfa İl Afet Müdürlüğüne acil durumlarda kullanılmak üzere 50 bin tl kaynağın aktarılmasıda kabul edildi.


Yorumlar (1)
Yorum Ekle
Sonraki Haber
Yukarı