Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa EYYÜBİYE URFANIN GÖRMEDİĞİNİ İSTANBUL'DAN GÖRDÜ!

URFANIN GÖRMEDİĞİNİ İSTANBUL'DAN GÖRDÜ!

Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu 80 milyonluk nüfusuna rağmen bir türlü spor ülkesi olmayı başaramayan ülkemizin en büyük sorunu spora/kültüre, eğitim ve sanata uzak: ve maalesef madde bağımlılığının, terörün, sosyal uyumsuzluğun, işsizliğin pençesindeki gençlerimizin durumudur.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2017 Pazar 20:37
URFANIN GÖRMEDİĞİNİ İSTANBUL'DAN GÖRDÜ!
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Sayın Cumhurbaşkanın kısa sürede ülkenin dört bir yanına kazandırdığı birbirinden muhteşem tesislere rağmen istenilen başarılar bir türlü gelmiyor!

100 yıldır olduğu gibi; olimpiyatlarda sırtımızı ata sporu güreşe dayıyoruz! Üç tarafı denizle çevrili ülkemizde 37 yaşına varmış Derya Büyükuncu dışında kalifyeli yüzücümüz çıkmadı.

Atletizmde devşirme sporcular ile avunuyoruz Basketbol ve voleybol bayanlar da kıpırdama olsa bile, dev yatırımlara rağmen diğer spor branşlarımız yerlerde sürünüyor! Dev bütçelerine rağmen futbol kulüplerimiz hala lokal başarılar ile avunuyor, Beşiktaş'ın son Şampiyonlar liginde son 16'ya kalmasına nerede ise bayram edecek durumdayız! Bütün bun sorunlar yumağında günlük başarılar için sağlıklı spor kültürü ve alt yapı çalışmalarına bütçe ve zaman ayırmayan ve gençlerimize ulaşamayan anlayışın büyük payı var elbet.

İşte böyle bir ortamda Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin verdiği mücadele ve birbiri ardına imza attığı dev projeleri Urfa görmezken İstanbul da yaşayan ve bunu anlatmak için memleketi Şanlıurfa'yı ziyaret eden sanatçı yazar Ekrem Arpak'ın kaleme aldığı yazı ve verdiği bilgiler büyük heyecan yarattı! 16.000 GENCE SPOR İMKANI! Arpak'ın verdiği bilgilere göre Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci bu sorunu en azından kendi bölgesinde çözmek için dev bir projeyi başlatmıştı.

" Ak Evler " olarak adlandırılmış projenin temelini içinde her türlü spor ve kültür/ Sanat etkinlikleri ile eğitimin gençlere ücretsiz verileceği 36 tesis kuruluyor üstelik Mehmet Ekinci ve Eyyübiye belediyesi 36 bin gence ücretsiz spor malzemesi veriyordu. Spor malzemesinden eğitmenine her türlü masraflarını ve gereksinimlerini karşıladığı, üstelik sıklıkla destek verdiği gençleri ülke geleceğine yararlı birer birey olarak kazandırmak şiarı ile yola çıkan Ekinci'nin bu hamlesini Urfa gençliğinin kurtuluş reçetesi olarak dile getiren Arpak " Umarım Sn.Ekinci'nin projeleri mevkidaşları ve kulüp başkanlarına örnek olur. " diyerek projenin tanıtımı ve kamuoyuna aktarılması için kalemi ile destek vermekten onur duyduğunu ifade etti.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
Bu habere de bakabilirsiniz

EYYÜBİYE BELEDİYESİ, İLÇEYE DEVASA PARKLAR KAZANDIRIYOR

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık