Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Ekonomi Urfalılar dikkat! Son gün...

Urfalılar dikkat! Son gün...

Yapılandırılan SGK prim borcu ödemeleri için son gün 31 Mayıs, Ödeme yapılmayan yada taksiti eksik ödenen yapılandırmalar bozuluyor.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2017 Çarşamba 15:13
Urfalılar dikkat! Son gün...
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

19/8/2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 6736 sayılı Kanunla 2016/Haziran ve önceki dönemlerden kaynaklanan prim ve idari para cezası borcu olan işveren ve sigortalılara, SGK borçlarını yapılandırma imkanı tanındı. Yasadan yararlananların ilk iki taksit ödemesi ise ertelenmişti. Ancak ertelenen bu borcun şimdi ödenmesi isteniyor. 31 Mayıs 2017 Çarşamba gününe kadar borcunu ödemeyenlerin yapılandırması bozulacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürü İsmail Ünlü, ödemenin yapılmaması halinde yapılandırmanın bozulacağına dikkat çekti ve işverenlere borçlarını zamanında ödemelerini hatırlattı. Şanlıurfa Sosyal Güvenlik İl Müdürü İsmail Ünlü, “SGK'ya borcu olan vatandaşlarımızın 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ertelenen yapılandırma ilk taksit borçlarını ödemeleri gerekmektedir. Ayrıca 31Mayıs 2017 tarihine kadar ilk taksiti ödemeyen işverenlerimiz ve sigortalılarımız bundan sonra ki yapılandırmadan da faydalanamayacaklardır. Bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı davranıp mağdur olmamaları için mutlaka ilk taksit borçlarını ödemeleri gerekmektedir.” Dedi.

DUYURU

Kurumumuza, işverenlerimiz ve meslek kuruluşlarınca yazılı ve sözlü olarak iletilen talepler üzerine yapılan inceleme neticesinde, 2017/Nisan ayına ait olup en geç 23/05/2017 tarihine kadar Kuruma verilmesi gereken Aylık Prim ve Hizmet Belgelerinin bilgisayar sistemindeki yoğunluk nedeniyle internet ortamında gönderilemediği anlaşılmıştır. Bu bağlamda, işverenlerimizin mağduriyetinin önlenmesi amacıyla 2017/Nisan ayına ait olup en geç 23/05/2017 tarihine kadar Kuruma internet ortamında gönderilmesi gereken Aylık Prim ve Hizmet Belgelerinin son verilmesi gereken sürenin sadece bu aya mahsus olmak üzere 25/05/2017 Perşembe günü sonuna kadar uzatılmasına karar verilmiştir. Bu tarihe kadar verilen 2017 Nisan ayına ait Aylık Prim ve Hizmet Belgeleri yasal süresi içinde verilmiş sayılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık