Ana Sayfa Urfa Haberleri Urfalı sürücüler dikkat! Ceza havadan gelebilir

Urfalı sürücüler dikkat! Ceza havadan gelebilir

Şanlıurfa'da ‘Trafik Kazalarını Önleme Planı’ kapsamında kazaların yoğun olduğu bölgelerde drone ile yaptığı denetimlerde kural ihlali ve kazaların azalması öngörülüyor.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2018 Perşembe 15:19
Urfalı sürücüler dikkat! Ceza havadan gelebilir

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ‘Trafik Kazalarını Önleme Planı’ kapsamında Şanlıurfa'Da kazaların yoğun olduğu bölgelerde ve trafik kural ihlallerinin en çok meydana geldiği güzergâhlarda Drone ile denetim yapılıyor.

Emniyetten yapılan açıklamada drone ile yapılan denetimlerin sürücülerin üzerinde farkındalık oluşturarak yapılan kural ihlallerinin tespit edilip sürücülerin devamlı denetim altında oldukları izlenimi ile daha dikkatli ve duyarlı olmalarının hedeflendiği belirtildi.

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün sorumluluk sahasında yapılan denetimlerde 05-26 Ekim 2017 tarihi ile 05-26 Ekim 2018 tarihleri arası kıyaslandığında; trafik Kazalarında %28, yaralı sayılarında da %52 azalma olduğu, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sorumluluk alanın da yapılan denetimlerde; özellikle kırmızı ışık ihlali, emniyet kemeri denetimi, hatalı şerit değiştirme, cep telefonu kullanma konusunda kural ihlali yapan sürücülere ilgili maddeler uyarınca cezalar verilerek bu bölgedeki kural ihlallerinde önemli ölçüde azalmalar meydana geldiği tespit edildi.

Şanlıurfa genelinde drone ile denetim faaliyetlerine devam edileceği, gerek kazalarda gerek kural ihlallerinde gözle görülür azalma sağlanacağı tahmin ediliyor.

 

Ajans Urfa

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da sürücülere ‘drone’lu kontrol!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık