Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Sağlık Urfalı Siyam İkizler Doktor Amcalarını Ziyaret Etti

Urfalı Siyam İkizler Doktor Amcalarını Ziyaret Etti

Şanlıurfa’da, 2016 yılı haziran ayında göğüs ve karnından yapışık olarak dünyaya gelen ve Özel Metrolife Hastanesi’nde başarılı bir ameliyatla bir birinden ayrılan siyam ikizleri,doktorlarını ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2017 Cuma 13:29
Urfalı Siyam İkizler Doktor Amcalarını Ziyaret Etti
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

Şanlıurfa’da hamileliğinin 38'inci haftasında doğum sancıları tutan Gülçin Yaşar, eşi Adem Yaşar tarafından Özel Metrolife Hastanesi’ne getirilmişti. Burada sezaryenle doğum yapan Gülçin Yaşar'ın erkek ikizleri, karın ve göğüs bölgelerinden yapışık olduğu ve aynı karaciğeri paylaştıkları belirlenmişti. Yaklaşık 1 ay Özel Metrolife Hastanesi’nde süren tetkiklerin ardından Çocuk Cerrahi Uzmanı Ali Suat Erkoç başkanlığında oluşan 5 kişilik ekip, göğüs ve karnından yapışık siyam ikizlerini başarılı ameliyatla birbirlerinden aymıştı.  2 saat süren zorlu operasyonunun ardından birbirinden ayrılan siyam ikizlerinin yeni doğan ünitesinde tedavilerinin ardından taburcu edilmişti.

Mehmet ve Nebi ismi verilen siyam ikizleri 16 aradan sonra doğumlarının ve ameliyatlarının yapıldığı Özel Metrolife Hastanesi’ne geldi. Ameliyatlarını yapan Çocuk Cerrahi Uzmanı Ali Suat Erkoç ile 5 kişilik ekibi aileleriyle ziyaret eden Mehmet ve Nebi siyam ikizleri doktor kontrolünden geçti. Özel Metrolife Hastanesi’nden yapılan açıklamaya göre siyam ikizlerin sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Urfa haber Merkezi whatsaap ihbar hattı
Bu habere de bakabilirsiniz

SGK, 62 ilacı geri ödeme listesine aldı!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık