Metrolife Hastanesi
ACET HAC MALZEMELERİ

Ana Sayfa Genel Urfalı Şampiyonun Babası Şoför

Urfalı Şampiyonun Babası Şoför

Şanlıurfalı birincinin annesi: “Oğlumun birinci olduğunu televizyondan öğrendim”

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2014 Perşembe 19:21
Urfalı Şampiyonun Babası Şoför
Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi

ÖSS Türkiye sonuçlarına göre Sözel-2 puan türünde Türkiye birincisi olan FEM Dersaneleri Şirinevler Şubesi ve Özel Çağ Fatih Fen Lisesi öğrencilerinden Serhat Güzel’in annesi Hedle Güzel oğlunun başarısını televizyondan öğrendiğini söyledi. Anne Güzel, “Oğlumu tebrik etmek için telefon açıyorum ama sürekli meşgul, umarım fırsatını bulup da bu sevincini paylaşır” dedi.

Türkiye Sözel-2 şampiyonu olan Şanlıurfalı Serhat Güzel, arkadaşlarıyla kameraların karşısına geçtikten sonra rahat ve mütevazi tavırlarıyla dikkat çekti. “Aslında çok fazla bir şey yapmadım” diyen başarılı öğrenci, “Programlara uydum. Düzenli etütlere girdim. Başarımda büyük katkıları olan Fatih Koleji ve FEM dershanelerine çok teşekkür ederim” dedi.

Şanlıurfalı olan Güzel, 6 kardeş olduklarını ailesinin memlekette olduğunu anlattı. Doktor olmak isteyen Güzel, “OKS’de Fatih Koleji’ni kazanıp İstanbul’a geldim. Yatılı okudum. Hazırlandım. Allah’ın izniyle kazandım. Ailemin henüz haberi yok.” dedi. Birincilik gibi bir beklentisi olmadığını anlatan Güzel, “Nasip bize oldu. Bu başarıda çok büyük katkısı olan dershane ve okuldaki hocalarıma teşekkürler ederim.” şeklinde konuştu. Bu arada oğlunun Türkiye birincisi olduğunu televizyondan takip eden anne Hedle Güzel, “Oğlumla gurur duyuyorum. Başarısını televizyondan izledik oradan haber aldık. Kendisiyle henüz görüşemedik ne kadar arıyorsak telefonu meşgul. Müsait olduğunda mutlaka kendisi bizleri arayıp bu mutluluğu paylaşacaktır. Doğrusunu söylemek gerekirse böyle bir başarı beklemiyorduk. Oğlum hep mutlaka üniversiteyi iyi bir dereceyle kazanacağım ama birinci olacağını söylemiyordu. Oğlum doktor olmak istiyordu. Allah sonunda dualarını kabul etti. Komşularımız bize gelip oğlumun başarısından dolayı hep tebrik ediyorlar. Çok mutluyuz” diye konuştu.

Evin en büyük erkek çocuğu olan Serhat Güzel’in babası günü birlik serbest kamyon şoförlüğü yapıyor. Baba Osman Güzel’in yurt dışında olduğunu söyleyen anne Hedle Güzel, oğlunun 5 yıldır İstanbul’da okuduğunu ve maddi durumlarının iyi olmadığını anlatarak oğlu Serhat’ın sınavlarda elde ettiği başarılardan dolayı kendi çabasıyla buralara kadar geldiğini dile getirdi. Anne Güzel, oğlu Serhat’ın yaz tatillerinde eve geldiğini ve en son geçen yaz kendisini gördüğünü ancak bu yıl henüz memlekete gelmediğini söyledi.

Whatsaap İhbar Hattı Urfahabermerkezi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık