Ana Sayfa Siyaset Urfa'dan İsrail'e Ebru Özkan tepkisi: Sabrımızı taşırma!

Urfa'dan İsrail'e Ebru Özkan tepkisi: Sabrımızı taşırma!

Şanlıurfa’da 26. Haftasına giren Kudüs Anneleri Platformu üyeleri İsrail işgalindeki Kudüs'ün özgürlüğüne kavuşması için eylemlerini sürdürürken, Kudüs ziyaretinden dönmek üzere olan Ebru Özkan'ın hiç bir gerekçe göstermeden gözaltına alınmasına da dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 9 Temmuz 2018 Pazartesi 10:48
Urfa'dan İsrail'e Ebru Özkan tepkisi: Sabrımızı taşırma!

Filistin’in İsrail tarafından işgal edilmesi ve işgail ile birlikte İsrail’in katliamlarını sürdürmesi üzerine dünyanın çeşitli yerlerinde tepkiler sürüyor.

Şanlıurfa’da ise bir grup kadının bir araya gelmesiyle kurdukları Kudüs Anneleri Platformu üyeleri bağımsız Kudüs için eylemlerini 28. hafta Şanlıurfa Dergah Cami avlusunda sürdürdü.

Bu haftaki basın açıklamasına AK Parti Kadın Kolları MYK Üyesi Hayrunnisa Avcı , MKYK Üyesi Zeliha Akın, AK Parti Şanlıurfa İl Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, KASAV Yönetim Kurulu Başkanı Gülhan Cengiz ve Şanlıurfalı anneler katıldı.

Mescidi Aksa, Kudüs ve Filistin Özgür olana kadar mücadelemize devam edeceklerini belirten Kudüs Anneleri Platformu sözcüsü Ruveyda Ural " Kudüs’e yapmış olduğu ziyaret sonrası 11 Haziran’da Türkiye’ye dönmek için geldiği Tel Aviv’deki Ben Gurion havalimanında gözaltına alınan ve ‘İsrail devletinin güvenliğini tehdit ve terör örgütleriyle bağlantı şüphesi’ suçlamalarıyla gözaltı süresi 8 Temmuz’a kadar uzatılan Ebru Özkan kardeşimize yapılan haksızlık gösteriyor ki, Dünyanın gözü önünde siyonist İsrail tarafından yapılan haksızlıklar, zulüm ve işgal gün geçtikçe ilerlemektedir.

Bir an evvel düştüğün gafletten çık ve Ebru kardeşimizi hürriyetine kavuştur, daha fazla sabrımızı taşırma!" dedi. Herkesi Filistin için desteğe çağıran Ural, İsrail'e seslenerek "Yaptığınız hiçbir katliamı, hiçbir acıyı unutmuyoruz, unutmayacağınız, yüreğimizde hissediyoruz. Ve bunların hiçbirini de yanınıza bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

 

AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Meclis'te kabul edildi! Sıfırlanıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık