Ana Sayfa Ekonomi Urfada Ögrenci Servis şoförleri bir zam da kendileri yaptı!

Urfada Ögrenci Servis şoförleri bir zam da kendileri yaptı!

Şanlıurfa'da veliler, öğrenci servis şoförlerinin Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlediği tarife dışına çıkarak kendi aralarında anlaşmalı olarak zam yaptıklarını iddia etti.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2018 Salı 18:12
Urfada Ögrenci Servis şoförleri bir zam da kendileri yaptı!

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) almış olduğu özel servis ücret kararını açıkladı. Geçen yıla oranla bu yıl ücretlere zam yapıldı. UKOME 0-5 km. 120 TL, 5-10 km. 130 TL, 10-20 km. 135 TL, 20 km.'den sonra her 1 km. için 1,30 TL alınması kararını aldı.

Karar veliler için üzücü olsa da asıl şoku TOKİ'de oturan öğrencilerin ebeveynleri yaşadı. İddiaya göre UKOME 17 km'lik yol için 135 TL ücret belirlerken, TOKİ-Kampüs Okullarına giden tüm servis şoförleri ailelerden 160 TL ücret talep etti.

Veliler "Şoförler kendi aralarında ağız birliği yapmışlar. Hepsi 160 TL istiyor. Belediyenin kararına uyan yok" diyerek duruma tepki gösterdi. Veliler yetkililerin söz konusu servis şoförleri için devreye girmesini istedi.

OTOBÜS GÜZERGAHI DEĞİŞSİN

Öte yandan veliler öğrencilerin TOKİ-Sırrın'a giden 81 NO'lu hattın Kampüs okullarından geçmesini istedi. Güzergahın değişmesini isteyen veliler belediyenin taleplerine olumlu yanıt vermesini umuyor.

 

Adil HİLAL/AJANS URFA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye'de tarım arazisi icradan satılık!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık